LOTYŠI TĚSNĚ ZDOLALI ČESKOU REPREZENTACI, UTKÁNÍ VYHRÁLI 4:3

2. 12. 2018

Češi ukázali velkou snahu. Ve druhém zápase skupiny na domácím MS v Praze narazili naši hráči na nevyzpytatelné Lotyše. Ti si vybojovali vedení, které už svěřenci Petriho Kettunena nestihli dotáhnout. Pobaltské mužstvo tak zvítězilo 4:3.

4 : 3
0:13:11:1 -:-
Branky: 22. Morics Krumins, 25. Morics Krumins, 32. Toms Bitmanis, 44. Atis Stepans - 4. Tom Ondrušek, 38. Adam Delong, 43. Tom Ondrušek

Národní tým byl v první třetině velmi aktivní. Celá úvodní část se proto nesla ve znamení českého náporu. Hostitelský výběr téměř nepřetržitě držel míček a Lotyšům dovolil pouhé dvě střely na brankáře Lukáše Bauera. Převaha se projevila i gólově, když ve čtvrté minutě Tom Ondrušek dokonale zužitkoval přihrávku Adam Delonga.

I na začátku prostřední části trval tlak Čechů. Ti sice kontrolovali hru, jenže branky stříleli Lotyši. Z ojedinělých šancí si soupeř rázem vytvořil náskok o dvě trefy. Českým florbalistům se následně nepodařilo zúročit několik velmi slibných pozic a Lotyšsko opět udeřilo. Nepříznivý stav ovšem zmírnil v důležité chvíli Delong a oživil naděje svého mužstva do třetí fáze.

Spolupráce Ondrušek–Delong zafungovala i na startu poslední třetiny. Díky tomu vrátili Češi skóre do podoby remízy. Lotyši však na vývoj utkání rychle odpověděli. Naši hráči poté vyvinuli obrovský nápor a bojovali s maximálním nasazením. Na lotyšskou branku poslali ještě řadu střel, ale žádná v síti neskončila. Česko už výsledek nezměnilo a svému soupeři podlehlo nejtěsnějším rozdílem 3:4.

Naši reprezentanti přesto stále mohou skončit druzí ve skupině. K tomu patrně budou potřebovat porazit v klíčovém duelu Švýcarsko. Tento souboj proběhne v úterý od 19.30 hodin v pražské O2 areně.