{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MUŽI NASTŘÍLELI SLOVENSKU NEJVÍCE GÓLŮ V HISTORII!

Obrázek ke článku
9. 9. 2017

Češi pod vedením Petriho Kettunena v odvetném utkání uspěli na výbornou, když útočili na další historický rekord! V bráně domácích předváděl robinzonády Lukáš Bauer, jehož výkon podpořil čtyřmi vstřelenými góly David Šimek, později vyhlášen jako nejlepší hráč tohoto duelu.

Muži České republiky započali sobotní odvetu lépe než první vzájemný duel. Hned z prvních akcí dokázali domácí vytěžit maximum, když v obou případech byl hlavním nahrávačem Matěj Jendrišák. Češi se museli dvakrát bránit slovenské převaze, která vznikla po vyloučení Patrika Suchánka a Lukáše Veltšmída. Rozhodčí během pěti minut nařídili dvě trestná střílení, vždy jedno na každé straně, které autoři využili pomocí forhendové kličky. Když už fanoušci čekali na zaznění přestávkového gongu, z chumlu před velkým brankovištěm se vymotal Filip Langer, jenž dvě vteřiny před koncem střelou nad rameno Turiaka přidal čtvrtý zásah Česka.

Po několika skvělých zákrocích Lukáše Bauera, jehož konto inkasovaných branek čítalo po čtyřiceti minutách číslo jedna, přišlo vyloučení Řezaniny, což rozproudilo pořádnou smršť. V průběhu dvou a půl minut se Češi postarali o navýšení skóre dalšími čtyřmi zásahy. Brankář českého výběru zněl po dvou hodinách hry pozitivně: „Jsem relativně spokojený, pár zákroků jsem tam měl a nebylo to úplně nejhorší po těch čtyřech dnech soustředění,“ říká skromně strážce svatyně.

U žen nastřílela pět gólů Adéla Bočanová, v tomto případě si vzal „na triko“ čtyři trefy David Šimek z pražských Bohemians. Slovensko nedokázalo reagovat na průběh utkání vícekrát, než jim čeští florbalisté povolili, a tak muselo skousnout vysokou porážku. Od Čechů navíc inkasovali nejvyšší počet branek v historii. „Dnes jsme od prvních vteřin podali koncentrovanější výkon, než tomu bylo včera. Myslím si, že Slovákům na konci došly síly, ale samozřejmě to nemůžu úplně posoudit,“ vysvětluje jednotlivé body úspěchu reprezentační gólman.

Obrázek