MUŽI SVEDLI SE ŠVÝCARY OPĚT VYROVNANÝ BOJ, ZVÍTĚZILI NA NÁJEZDY

Jméno autora
21. 10. 2018

Za poslední rok nevidíme jiný obrázek – Češi se Švýcary hrají velmi vyrovnaně, vždy rozhoduje jediný gól a ani na EFT v Uppsale to nebylo jinak. V jubilejním 60. utkání Česka se Švýcarskem v historii byli nakonec spokojenější Češi, kteří byli lepší v nájezdovém rozstřelu a zvítězili 6:5pn. Nyní všechny týmy čeká pouze vrchol dalšího dvouletého cyklu – Mistrovství světa v Praze.

5 : 6pn
2:00:33:2 0:1
Branky: 16. Manuel Maurer, 18. Manuel Maurer, 41. Jan Bürki, 56. Claudio Laely, 57. Paolo Riedi - 24. Josef Rýpar, 25. Daniel Šebek, 35. Filip Langer, 55. Adam Delong, 58. Marek Beneš

Jakoby se finští rozhodčí snažili vrátit přísnost, kterou potrápili Čechy v prvním utkání EFT se Švédy. Tentokrát se využila pouze trestná lavice Švýcarů a také čtyřikrát. Disciplinovaní Češi ve druhém utkání v řadě nezaznamenali jediné vyloučení.

Nicméně poprvé se vylučovalo až po úvodních dvou trefách Švýcarska. V 16. a 18. minutě utekl české obraně Manuel Maurer. Pravé křídlo druhé formace nejprve zakončilo rychlý protiútok a o dvě minuty později bylo ve velkém brankovišti rychlejší než čeští obránci.

První přesilovku rozpůlenou první přestávkou Češi ještě nedokázali využít, ale netrvalo dlouho a přišla další dvě vyloučení, která měl na svědomí pro soupeřovu obranu velmi nepříjemný Josef Rýpar. Český tým prokázal velké přesilovkové mistrovství. První početní převahu ukončil po dvou vteřinách, kdy z rozehrávky přesně střílel Rýpar, a druhou po sedmi vteřinách využil Daniel Šebek.

Ve 35. minutě díky Filipu Langerovi došlo ke korunování skvělého výkonu ve druhé třetině, třetí český gól znamenal obrat ve skóre na 3:2.

Avšak Švýcaři hned zkraje třetí třetiny vyrovnali na 3:3 a začalo se nanovo. České šance držel výtečný Souček. Další rozruch následoval až téměř po 15 minutách hracího času, kdy poslal Čechy do vedení nikým nerušený Delong po výborné Ondruškově přihrávce před malým brankovištěm.

Radost našeho týmu ale netrvala dlouho, Laely s Riedim v rozmezí 50 vteřin znovu přiřkli vedení na stranu Švýcarů. Dechberoucí přestřelku vyrovnal ledově klidnou kličkou Marek Beneš na 5:5 a jinak tiché švédské publikum v IFU Areně začalo zápas prožívat naplno.

Dalších gólů ze hry se ale již nedočkalo a tak musely rozhodnout nájezdy. Po dvou sériích si oba soupeři připsali po jednom úspěšném pokusu.

Ve třetí sérii pak Manuel Engel nepřekonal Lukáše Součka a osud zápasu padl do rukou Adama Delonga, který nezklamal a přisoudil Česku druhé vítězství nad Švýcary v řadě, což se mu naposledy povedlo před čtyřmi lety.