{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MUŽSKÁ REPREZENTACE ZNÁ SLOŽENÍ REALIZAČNÍHO TÝMU

Obrázek ke článku
17. 4. 2019

Pro následující reprezentační cyklus mužský národní tým po boku hlavního trenéra Petriho Kettunena povedou asistenti Pavel Brus a Milan Fridrich. Definitivně všichni stvrdili finální dohodu podpisem smlouvy koncem minulého týdne s působením do února 2021.

Výkonný výbor Českého florbalu již v únoru potvrdil podmínky a náplň hlavního trenéra Petriho Kettunena, současně však projednával i složení a podmínky práce realizačního týmu viz tento článek. Pavel Brus i Milan Fridrich byli již od počátku preferovanou variantou finského trenéra, jednání však trvala delší dobu i pro přesné vyspecifikování rolí jednotlivých členů realizačního týmu a jejich propojení na klubové povinnosti.  

Nováčkem na reprezentační lavičce mužského týmu bude trenér aktuálního mistra z Vítkovic, Pavel Brus. „Petri mě s Milanem kontaktoval po mistrovství světa a začaly námluvy. Diskutovali jsme kompetence, rozdělení rolí a celkový záměr. Je to pro mě další výzva, další meta v rámci trenérského fungování,“ těší se Pavel Brus. Zároveň je přesvědčen, že český tým má šanci uspět „Bude to náročná práce, na druhou stranu si myslím, že v česku máme obrovské množství kvalitních hráčů na to, abychom mohli na mezinárodní scéně dělat dobré výsledky a pravidelně bojovat o medaile,“ přibližuje svoji motivaci být součástí národního týmu.

Naopak Milan Fridrich bude pokračovat v realizačním týmu a naváže tak na své působení v týmu Petriho Kettunena. „Reprezentace je priorita, vždycky jsem to tak měl nastaveno. Velkou motivací je samozřejmě i to, že se nepodařil lepší výsledek a herní projev, který jsme si přáli na tomto mistrovství světa. Současně jsme si vyhodnotili uplynulé dva roky a udělali úpravy, abychom mohli fungovat jako tým ještě lépe,“ glosuje Fridrich.

Nový realizační tým již má rozdělené role a specifikovaný záměr na následující období do Mistrovství světa v Helsinkách 2020, kde by měl být vrchol následujícího cyklu. Milan Fridrich i Pavel Brus vyhlížejí spolupráci jak s Petri Kettunenem, tak i vzájemně. „Petri má velké mezinárodní zkušenosti, pohled ze zahraničí a cíl nadále intenzivně pracovat. Po uplynulých dvou letech má také mnohem větší představu o fungování českých hráčů,“ konstatuje Fridrich a podotýká, že je pro něj výzvou pracovat i s Pavlem Brusem, se kterým byli ještě ve čtvrtfinále play-off Tipsport Superligy soupeři v bitvě Tatranu s Vítkovicemi.

„S Pavlem máme podobné hodnoty, v něčem zase trochu rozdílné pohledy, což může v kombinaci s Petem dávat ten správný mix. Dokážeme spolu velice dobře komunikovat a ty rozdílné pohledy si objasnit, takže se od sebe můžeme vzájemně hodně naučit,“ očekává Fridrich. Pavel Brus přidává další pohled na složení týmu: „Je velký předpoklad, že v reprezentaci bude hodně hráčů z naší české superligy. Díky naší trenérské roli si myslím, že já s Milanem máme o něco podrobnější vhled přímo do superligy než Petri, což by mělo při skládání týmu být výhodou.“

Sám Petri Kettunen je spokojen, že se s oběma asistenty podařilo najít shodu a již vyhlíží začátek společné práce. „Na tuto spolupráci se velmi těším a s oběma jsme si již dopředu definovali základní role u týmu. V utkání budou na lavičce tři trenéři s jasným rozdělením zodpovědností. Věci týkající se útočné hry jako je založení útoku a hra s míčkem, stejně jako střídání budou právě na Pavlovi a Milanovi, já budu mít na starost obranu a hru bez míčku,“ přibližuje složení týmu Petri Kettunen.

Národní tým čekají na konci května a v červenci společná soustředění a tréninkové kempy, v nejbližší době se nový tým spojí s potenciálními kandidáty a již naplno začne práce s cílem uspět na světovém šampionátu v Helsinkách. Podrobné rozhovory s oběma asistenty přineseme v následujících dnech.

Obrázek