{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NA ÚVOD EFT PROTI ÚŘADUJÍCÍM MISTRŮM SVĚTA

Obrázek ke článku
8. 11. 2019

Prvním městem, kam ze své základny v Eerikkilä vyrazí čeští florbalisté, bude Hämeenlinna. V padesátitisícovém městečku se národní tým poměří s domácími Finy, úřadujícími světovými šampiony. České juniory čeká stejný soupeř na stejném místě, akorát v opačném gardu, držitelem světového zlata jsou totiž česká lvíčata.

Muži

V nominaci českého národního týmu figuruje dvanáct účastníků domácího světového šampionátu. Je velká škoda, že jeden z nich – zkušený Milan Tomašík – se v tréninku nešťastně zranil a v tuto chvíli není jisté, zda do turnaje zasáhne. Naopak úplným nováčkem je útočník Ostravy Michal Sládek. V týmu jsou dva úřadující juniorští mistři světa – Filip Langer s Matyášem Šindlerem. Zajímavé bude sledovat Marka Matejčíka, který se do reprezentačního dresu vrací po třech letech. Jiří Besta a Marek Bräuer, podobně jako Šindler, mají zkušenost z Polish Open, na EFT jsou však úplnými nováčky.

Čeští florbalisté s Finy doposud sehráli devětačtyřicet utkání, ze kterých dokázali vydolovat dvě výhry, výhru v prodloužení a čtyři remízy. Ve zbytku zápasů odešli Češi poraženi, proto se nyní pokusí udělat další krok k vylepšení této nelichotivé bilance.

Zápasu českého týmu proti Finům předchází souboj Švédů se Švýcary.

11:45 Švédsko x Švýcarsko

18:00 Finsko x Česko


Junioři

Čeští junioři narazí, podobně jako jejich starší kolegové, také na Finy. Z nedávného zlatého šampionátu, který se navždy zapsal do historie českého florbalu, zůstali dva hráči. Jsou jimi Filip Forman a Matěj Havlas, na které budou trenéři v čele s Jaroslavem Berkou velice spoléhat.

9:00 Švédsko x Švýcarsko

15:15 Finsko x Česko


Kompletní program a přenosy mužů i juniorů naleznete ZDE, výsledky a statistiky ZDE.

Obrázek