{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOMINACE ČESKÉ REPREZENTACE MUŽŮ NA SOKOL CUP A AKADEMICKÉ MS

Obrázek ke článku
22. 5. 2018

V posledním červnovém týdnu se Český florbal zúčastní akademického mistrovství světa v polské Lodži. Reprezentaci mužů na AMS povede dvojice Radek Sikora a Pavel Brus. Ti budou finální dvacítku vybírat ze širšího kádru, který se zúčastní Sokol Cupu, případně Bohemia Trophy v polovině června.

Akademické mistrovství světa se koná jednou za dva roky, letos ho v termínu 26. – 30. června hostí polská Lodž. O nominaci se uchází hráči a hráčky do pětadvaceti let, tedy ročníku 1993 a mladší, kteří studují, nebo v nedávné době ukončili studium na vysoké škole.

„Chtěli bychom se prezentovat stejnou herní koncepcí / filozofií jako tomu je i u A-týmu, takže hráči budou mít další možnost zdokonalovat svou herní činnost s mezinárodní konkurencí,“ říká ke koncepci akademického týmu Radek Sikora, asistent trenéra u české reprezentace mužů a hlavní trenér akademické reprezentace. „Akademická reprezentace má pouze jedno soustředění a poté hned jede na AMS. Určitě tedy chceme stavět na vazbách z klubů a zároveň pracovat s hráči, kteří jsou ve výběru reprezentačního áčka. Myslím si, že tato provázanost je naprosto přirozená a žádaná,“ doplňuje Pavel Brus, který bude u akademického týmu působit jako asistent trenéra

Zatímco ženy už mají o podobě týmu pro AMS jasno, o místo ve finální nominaci mužů se ještě bojuje. Širší nominace obsahuje šestadvacet jmen. Většina širšího výběru absolvuje pohromadě v polovině června herní soustředění, v rámci něhož odehraje přípravná utkání na Sokol Cupu, část nominace ale bude plnit klubové povinnosti.

„Na soustředění jsme vybírali ze všech týmů kromě hráčů Sparty, Boleslavi a Pardubic, kteří se účastní jiného turnaje, ale do závěrečné nominace určitě promluví. Proto jsme na soustředění vybrali řekněme širší výběr kluků,“ komentuje stav nominace na akademický šampionát Pavel Brus s tím, že několik hráčů se omluvilo. 

Širší Nominace české reprezentace mužů na Sokol Cup a AMS v Polsku:

Jakub LevínskýSokol Pardubice
Petr Gurkovský, 1. SC Vítkovice
Karel Šantora, Florbal Chodov

Daniel Krejčíř, TJ Znojmo
David Sládeček, Bulldogs Brno
Martin Šindelář, TJ Znojmo
Jakub Kolstrunk, Florbal Ústí
Radek Valeš, FBC Liberec
Filip Hromádka, FBC Ostrava
Ondřej Vítovec, Tatran Střešovice
Jakub Šárka, FbŠ Bohemians
David Šimek, FbŠ Bohemians
Martin Pánek, TJ Znojmo
Vilém Nonn, Bulldogs Brno
Vojtěch Bagin, Rotebro Innebandyklubb (SWE)
Dominik Klimscha, FBC Ostrava
Marek Bräuer, 1. SC Vítkovice
Adam Delong, 1. SC Vítkovice 
Marek Matejčík, Florbal Chodov
Ondřej Svatoš, AC Sparta Praha
Marek Ďopan, Sokol Pardubice
Jan Marvánek, AC Sparta Praha 
Jakub Gruber, Florbal MB
Josef Pluhař, Florbal MB
Tomáš Novák, Florbal MB
Jan Řehoř, Florbal MB

Realizační tým české reprezentace mužů na AMS v Polsku

Trenér: Radek Sikora
Asistent trenéra: Pavel Brus
​Vedoucí týmu: Martin Krásný

Obrázek