{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

O MS V PRAZE BUDE BOJOVAT 33 TÝMŮ, MOŽNÁ SE PŘIPOJÍ I KEŇA

Obrázek ke článku
4. 8. 2017

Zatímco se pomalu blíží světový šampionát žen v sousedním Slovensku, florbalový svět už se začíná připravovat i na MS mužů v Praze. Během Světových her ve Vratislavi Mezinárodní florbalová federace (IFF) představila složení i pořadatele kvalifikačních skupin, které ještě nemusí být konečné, dodatečný zájem o vstup do kvalifikace projevila první africká země v historii – Keňa.

34 národních týmů se zaregistrovalo na startovní listinu Mistrovství světa 2018. Češi coby pořadatelé ale kvalifikačním sítem projít nemusí, v prvním únorovém týdnu tak budou mít netradiční volno, jež využijí k soustředění. Zbývajících 33 týmů bude bojovat o 15 volných míst v šampionátu, který bude hostit v prosinci 2018 Praha.

„Kvalifikační turnaje budou hostit Kanada, Estonsko, Lotyšsko a Slovensko,“ vypočítal Stefan Kratz, manažer soutěžního úseku IFF, který zároveň potvrdil možný historický zápis v podobě premiérové účasti afrického týmu. „O zapojení do jedné z evropských kvalifikačních skupin požádala Keňa, slovenští organizátoři nám již potvrdili, že by byli schopni uspořádat turnaj pro 11 týmů.“

Ze čtyř evropských kvalifikačních skupin postoupí na MS 10 týmů, z každé skupiny dva nejlepší a doplní ještě dva nejlepší týmy ze třetích míst. Skupina EUR 1 se odehraje v estonském hlavním městě Tallinnu a EUR 3 v lotyšské Valmieře. Sudé evropské skupiny 2 a 4 pak bude hostit slovenská Nitra.

Největší kvalifikační turnaj proběhne na korejském ostrově Jeju, kde mimo jiné nedávno absolvoval osvětovou misi Matěj Jendrišák se svou partnerkou Radkou Topičovou. Na sopečném ostrově v Korejském průlivu se sejde 9 týmů z Asie a Oceánie, pro které jsou připravena 4 volná místa.

Pouze jeden tým pak dorazí z americké kvalifikace, do které bohužel nezasáhne Jamajka. O vstupenku do Prahy se v Ottawě utkají v dvojzápase Kanada s USA.

Kvalifikační skupiny MS 2018

Amerika

Kanada, USA

Asie a Oceánie

Austrálie, Čína, Írán, Japonsko, Korea, Malajsie, Nový Zéland, Singapur, Thajsko

Evropa 1

Belgie, Estonsko, Finsko, Lichtenštejnsko, Nizozemsko, Polsko

Evropa 2

Francie, Německo, Slovensko, Slovinsko, Švédsko

Evropa 3

Itálie, Island, Lotyšsko, Maďarsko, Rusko, Švýcarsko

Evropa 4

Dánsko, Keňa?, Norsko, Rakousko, Španělsko, Velká Británie

Obrázek