{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OHLASY Z ČESKÉHO TÝMU PO ZÁVĚREČNÉM KLÁNÍ NA KVALIFIKAČNÍM TURNAJI

Obrázek ke článku
1. 2. 2020

Mužská reprezentace na závěr turnaje v lotyšské Liepāje ve finálovém utkání porazila domácí výběr 5:3, a z kvalifikace tak odjíždí se stoprocentní úspěšností a brankovým skóre 55:5. Hlavní trenér týmu Petri Kettunen v rychlosti zhodnotil sobotní duel. Podrobnější komentář k celému turnaji nabídneme v následujících dnech. Poslechnout si také můžete komentáře Patrika Dóži a Lukáše Bauera.

Pokud se řekne „zápas proti Lotyšsku“, českým florbalistům se rychle vybaví těsná prohra z domácího šampionátu před více než rokem, která málem zkomplikovala postup českého týmu do další fáze turnaje. To byl totiž poslední vzájemný duel a nezapomněl na to ani trenér Kettunen. „Hráli jsme proti Lotyšsku poprvé od mistrovství světa. Tam jsme tehdy prohráli, a proto to pro nás mimo jiné bylo i odvetné utkání. Dnes se nám povedlo hrát s dobrou intenzitou celých šedesát minut. Obrana byla velmi dobrá, při hře pět na pět jsme nedostali žádný gól. Jsem velmi spokojený s hráči, jaký předvedli výkon a jak hráli pro tým,“ shrnul Petri Kettunen poslední vystoupení českého týmu na kvalifikačním turnaji.

„Potýkali jsme se s několika zraněními. To je smůla, nemám z toho radost. Doufám, že nebudou nijak vážná a hráči se budou moci vrátit do klubů a hrát co nejdříve. Samozřejmě to není dobrá situace, když se nám hráči zraní na reprezentační akci,“ popisoval Kettunen. Dodal, jaký to mělo dopad na českou hru. „Polovinu utkání jsme odehráli ve čtrnácti a to bylo pro hráče náročné. Naštěstí se s tím porvali velmi dobře a já jsem na ně za to hrdý,“ pochválil Kettunen české reprezentanty.

Poslechněte si také komentář kapitána Patrika Dóži a brankáře Lukáše Bauera.

Uživatelé mobilní verze webu mohou videa shlédnout zde: Lukáš Bauer, Patrik Dóža, sestřih utkání.

Obrázek