{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PÁTEK PATŘIL SOUBOJŮM ČECHŮ S FINY, V SOBOTU JE ČEKAJÍ ŠVÉDOVÉ

Obrázek ke článku
8. 11. 2019

Páteční program Euro Floorball Tour ve finské Hämeenlinně nabídl čtyři bitvy – dvě juniorské a dvě mužské. Pokaždé se radovaly severské florbalové mocnosti, Češi dvakrát podlehli Finům a Švýcaři Švédům. V sobotu se odehrají další čtyři souboje, ve kterých si soupeře prohodí Češi se Švýcary.

Pátek 8. listopadu

Jako první v pátek vyběhli do moderní haly v Hämeenlinně mladí florbalisté Švédska a Švýcarska, seveřané silnou úvodní třetinou zadělali na přesvědčivé vítězství 10:5. Po nich se představili jejich starší kolegové a výsledek nebyl o mnoho jiný, jen žlutomodří o osudu utkání rozhodli v prostřední části, kterou vyhráli 5:0, celkově pak 10:6.

Následoval dvojboj českých florbalistů proti Finům. Nově se rodící juniorský tým podlehl 0:7 a elitní výběr uhrál nejlepší výsledek pod trenérem Kettunenem, po tuhém boji podlehl 2:3.

Páteční výsledky:
Švédsko U19 – Švýcarsko U19 (online / video10:5
Švédsko – Švýcarsko (online / video10:6
Finsko U19 – Česko U19 (online / video)7:0
Finsko – Česko (online / video) 3:2

Sobota 9. listopadu

Po prvním dnu finského dílu Euro Floorball Tour, který týmy strávily v Hämeenlinně, je o den později turnaj zavede do Tampere. Třetí největší město Finska uvidí dva duely domácích Finů proti Švýcarům a dvě utkání českých týmů se Švédy.

Pro českou reprezentaci mužů bude souboj se Švédskem velkou motivací, neboť z šestačtyřiceti zápasů dokázali zvítězit pouze jedinkrát a jednou remizovat. Hráči si na Švédy věří a budou chtít navázat na velmi nadějný páteční výkon proti domácímu Finsku.

Národní tým juniorů bude chtít navázat na zlaté hochy z Kanady, kteří právě na tomto šampionátu Švédy dvakrát porazili, v obou případech dokonce velmi dominantním způsobem. Podaří se českým lvíčatům oklepat z nepříjemné prohry s Finskem a spraví si chuť proti druhému severskému gigantovi?

Sobotní program:
9:15 Česko U19 – Švédsko U19 (online / video)
12:00 Finsko U19 – Švýcarsko U19 (online / video)
15:00 Finsko – Švýcarsko (online / video)
18:00 Česko – Švédsko (online / video)

​​

Obrázek