{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PROŽÍVAL JSEM TO VÍC NEŽ DŘÍV, UZNAL JENDRIŠÁK PO SLOVINSKU

Obrázek ke článku
24. 5. 2022

Úspěšný vstup do kvalifikace si připsali čeští florbalisté. Reprezentace mužů si na úvod turnaje poradila se Slovinci 7:0, když herně dominovala hlavně v první půlce utkání. Vydařený návrat do národního týmu zaznamenal gólem Matěj Jendrišák.

„Musím říct, že už při hymně jsem to prožíval asi více než dřív. Z tohoto pohledu jsem bral start trošku jinak, než kdyby šlo o nějaký normální zápas,” zhodnotil Jendrišák po vítězném představení proti Slovinsku. Ještě aby ne – pro zkušeného hráče šlo o první utkání za Česko od podzimu 2019.

Jendrišák se navíc trefil hned zkraje duelu a otevřel skóre. „Byl jsem rád, že jsem gól vstřelil. Ale že by to byla nějaká úleva, to asi ne. Nenechával jsem na sobě žádný tlak, že bych měl nastřílet mnoho branek. Byla to spíše otázka času, i potom jsem měl spoustu šancí,” uvažoval třiatřicetiletý reprezentant. Klíčový je ovšem příznivý výsledek mančaftu.

„Relativně slušný zápas, i když ke konci mělo Slovinsko jeden dva solidní brejky. Nicméně nutno zmínit, že jsme měli trochu jinou představu o hře v útoku. Snažili jsme se hrát v poslední třetině, možná čtvrtině hřiště místo toho, abychom hru roztahovali a více ji otevírali od beků,” tušil Jendrišák. Češi proto zbytečně naráželi do přehuštěné obrany.

„Musíme zlepšit chytrost na hřišti. Myslím si, že musíme hrát více zeširoka a nechávat trochu prostoru v nebezpečných pozicích i pro sebe,” doplnil český matador. Podle trenéra Jaroslava Berky se povedla především první půlka střetnutí. „Jsem rád, že jsme plnili game plan a objevovaly se ve hře situace, jež chceme. Od druhé půlky jsme museli trochu pracovat se sestavou a rozpadalo se to,” přemítal. Vzhledem k podmínkám však šlo o úspěšnou bitvu.

Zvládlo se i vedro

Berka přitom zdůrazňoval, že mužstvo muselo na sobě od předchozího tréninku zapracovat. „Na tréninku to nebylo úplně ono. Bavili jsme se o tom na večerní poradě a bylo klíčové, že si hráči uvědomovali situaci. Bylo vidět, že k zápasu přistoupili jinak, poctivě,” ocenil kouč nároďáku.

Češi si navíc poradili také s avizovaným vedrem, kterým se italské prostředí vyznačuje. „Předzápasový trénink byl pocitově mnohem horší. A samozřejmě nikdo neočekával, že tady budeme v nějakém chládku. Bylo to první utkání a uvidíme, co to s námi udělá čtvrtý den turnaje,” shrnul Jendrišák.

Další na řadě bude Španělsko, proti němuž naskočí Česko ve středu. „Očekávám podobné herní pojetí. Slovinci si mohli troufnout hrát aktivněji a odvážněji, nicméně rozhodli se zatáhnout a čekali na brejky. Myslím si, že ani Španělé nebudou soupeřem, jenž to otevře,” usoudil na závěr Berka.


KOMPLETNÍ VIDEOROZHOVORY

​​

Obrázek