PRVNÍM POSTUPUJÍCÍM DO SEMIFINÁLE JE ŠVÝCARSKO

6. 12. 2018

Mistrovství světa mužů v Praze dospělo ke čtvrtfinále. První zápas této fáze rozehrály týmy Švýcarska a Norska. S ohledem na aktuální formu a dlouhodobou bilanci byli v roli favorita florbalisté helvétského kříže.

3 : 2p
1:10:01:1 1:0
Branky: 8. Joël Rüegger, 42. Manuel Maurer, 61. Tim Braillard - 14. Sindre Bjerknes, 57. Ketil Kronberg

Utkání mělo poměrně nečekaný průběh. I když se Švýcaři gólově prosadili jako první, severský tým se protivníka nezalekl a nezůstával pozadu. Za Nory si připravil střeleckou odpověď Sindre Bjerknes a remíza vydržela až do konce první třetiny.

Během druhé části se dostávalo dopředu Švýcarsko, jenže nevyužívalo své šance. Norsko k tomu dobře bránilo, což přinášelo obrovskou florbalovou bitvu. Seveřané pak dokonce šli v závěru dějství do úniku, svoji možnost však zahodili kvůli nepřesné kombinaci. Ani to ovšem nic neměnilo na tom, že výsledek 1:1 před poslední dvacetiminutovkou znamenal velké překvapení.

Závěrečnou třetinu otevřeli skvěle Švýcaři. Ve 42. minutě dal na 2:1 Manuel Maurer a mohlo se zdát, že tento moment helvétský kříž uklidní. To se však úplně nestalo. Norsko naopak pokračovalo v trpělivé hře a před koncem základní hrací doby přišlo vyrovnání. Na 2:2 upravila norská legenda Ketil Kronberg a došlo na překvapivé prodloužení.

Sympatický výkon Norska ale znemožnil hned zkraje prodloužení Tim Braillard a Švýcarsko postoupilo do semifinále. K senzačnímu výsledku tak nedošlo. Další protivník Švýcarů vzejde z dvojice Švédsko–Lotyšsko.