{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

SEMIFINÁLE MS JE TADY. ČEŠI SE CHTĚJÍ ZAPSAT DO HISTORIE PROTI FINŮM

Obrázek ke článku
8. 12. 2018

Čeští florbalisté mají možnost, která se nemusí jen tak opakovat. Na domácím MS v Praze postoupili do semifinále, když jasně porazili Dánsko 10:1. Nyní se proto postaví Finsku. Opět se dá očekávat bouřlivá atmosféra, jež může reprezentaci pomoct k vytoužené domácí medaili.

Národní tým zahájí den snídaní v osm hodin a poradou, která bude ihned po ní následovat. Svěřenci Petriho Kettunena se posléze přesunou na trénink, aby se herně naladili na silného soupeře. Po obědě absolvují Češi setkání s médii a začnou se pomalu chystat na cestu do O2 areny.

Samotný zápas o postup do finále startuje v 16 hodin. Česko se v něm utká se silným protivníkem, jehož na světovém šampionátu dosud potkalo devětkrát. Zatím jedinou výhrou našeho mužstva byl duel na MS 2002, kdy reprezentace uspěla výsledkem 4:3 přímo v Hartwall Areně v Helsinkách. Právě toto měření sil by se mohlo stát inspirací pro nynější výběr.

Česko navíc bude mít motivaci odčinit minulé semifinále z Rigy 2016. Tehdy Finové rozhodli až gólem ze samotného konce třetí třetiny. Toto utkání ale zároveň ukázalo velkou sílu Čechů, kterou chce tým zopakovat i před vynikajícím domácím publikem.


Textový online:Český florbal / IFF

Živé vysílání:Česká televize / IFF

Obrázek