ČEŠI SI PROTI ŠPANĚLSKU OTEVŘELI STŘELNICI, HALEŠ MÁ NULU

25. 5. 2022

Mužská reprezentace má za sebou druhé kvalifikační klání, v němž naprosto roznesla Španělsko a připsala si tak svou šestou nejvyšší výhru v historii. Šesti body se blýskli Matěj Havlas a Mikuláš Krbec, pět jich přidal také navrátilec Matěj Jendrišák. Povedený debut s vychytanou nulou pak prožil brankář Martin Haleš.

Česko při svém druhém kvalifikačním utkání na nic nečekalo a hned během úvodních patnácti minut se dostalo do pohodlného vedení 5:0, na které navázalo také ve druhé periodě. Zápas nakonec dopadl jednoznačně 22:0 pro svěřence Jaroslava Berky, kteří s brankovým průměrem sedmi gólů na třetinu zaznamenali šestou nejvyšší výhru na mezinárodním poli v historii.

Šesti body se v zápase prezentovali Matěj Havlas (4+2) a Mikuláš Krbec (1+5) a pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci připsal také Matěj Jendrišák, který přidal svůj už šestý hattrick v mužské reprezentaci. Zato svůj premiérový třígólový příspěvek zaznamenal Jonáš Kreysa. Nejpilnějším střelcem Čechů v kvalifikaci je po dvou zápasech výše zmíněný Havlas, jenž už má na kontě sedm zásahů.

0 : 22
0:50:50:12 -:-
Branky:

Branky: 1. Havlas, 2. Jendrišák, 12. Jendrišák, 12. Havlas, 15. Krbec, 17. Majer, 18. Stránský, 20. Kreysa, 21. Besta, 24. Jendrišák, 31. Vítovec, 33. Havlas, 35. Havlas, 35. Kreysa, 36. Majer, 37. Kreysa, 38. Jendrišák, 39. Němeček, 40. Zouzal, 41. Stránský, 44. Vítovec, 45. Pěnička. Rozhodčí: Broman – Matti. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 42. Zásahy brankářů: González Pérez 28 – Haleš 4.

Sestava Česka: Haleš (Beneš) – Němeček (C), Vítovec, Gruber, Hemerka, Punčochář, Besta – Havlas, Langer, Stránský – Pěnička, Zouzal, Kreysa – Majer, Jendrišák, Krbec.