​​​​

TOKOŠ PO SLOVENSKU: HATTRICK DODÁ ČLOVĚKU VĚTŠÍ SEBEVĚDOMÍ

6. 9. 2019

Poprvé od Euro Floorball Tour 2018 v Brně oblékl dres národního týmu Martin Tokoš. A uvedl se skvělým výkonem, když nastřílel hattrick Slovákům v úvodním zápase Polish Open v Zielonce. Právě úspěšný útočník se podělil o hodnocení tohoto souboje.

Jak vám týmově vyšel duel proti Slovensku?
Přesně jak jsme předpokládali, začátek byl takový spíše bojovný. První třetina nebyla úplně špatná a dali jsme nějaký góly. Druhá část nám ale moc nevyšla a myslím si, že jsme trošku polevili. Museli jsme si říct, že to tak nejde a že je potřeba začít hrát. Hlavně se soustředit na náš výkon. Potom přibylo hodně přesilovek – soupeř hrál více agresivně než chytře, což nám v těch situacích pomohlo. A nakonec to přineslo vítězství 11:4. Je sice co zlepšovat, ale zápas nebyl úplně špatný.

Co říkáte na svůj výkon a nastřílený hattrick?
Jsem rád, že po návratu po dlouhé době do reprezentace jsem začal třemi góly. Díky tomu se člověku vstupuje do turnaje mnohem lépe a má větší sebevědomí. Z mého pohledu rozhodně spokojenost. Své šance jsem proměnil, i když samozřejmě jsou věci, které musíme zlepšovat. Lajna se musí sehrávat, takže všechno chce čas.

Ve čtvrtek jste absolvovali trénink před samotným Polish Open. Přenesli jste si z něj něco právě do prvního utkání turnaje?
Abych řekl pravdu, byl to spíše takový trénink po dlouhé cestě sem. Abychom se mohli ještě zahýbat a zvykli si na povrch, protože je takový specifický a špatně se na něm střílí. Šlo více o to, abychom se nachystali na věci kolem a procvičili spolupráci v lajnách. Ale že bychom se nějak speciálně připravovali, to nemohu říct.

Co očekáváte od sobotního utkání se Švýcarskem? Čím bude odlišné?
Bude to určitě jiné tempo. Co jsme viděli, Švýcaři sem přijeli v plné sestavě a půjde o úplně jiný zápas. Určitě do něj nemůžeme vstoupit jako proti Slovensku, protože jinak těžko vyhrajeme. Musíme se soustředit od první minuty a musíme předvést ne-li o sto procent lepší výkon, abychom nad Švýcarskem uspěli.