​​​​

ŽIVĚ: ČEŠI TĚSNĚ PODLEHLI MISTRŮM SVĚTA Z FINSKA

8. 11. 2019

Úvodní vystoupení na turnaji Euro Floorball Tour ve finské Hämeenlinně mají za sebou čeští florbalisté. Domácímu týmu, úřadujícím světovým šampionům, byli rovnocenným soupeřem a podlehli nejtěsnějším rozdílem.

Finsko – Česko (online / video3:2

Již před utkáním trenér českého týmu Kettunen nabádal své svěřence, aby se s Finy nepouštěli do hry nahoru dolů. Ti ho uposlechli, většinu času drželi míček na svých holích a kontrolovali hru. Domácí tým pozorně bránil, i přesto se českým hráčům dařilo do obranného bloku kombinačně pronikat a několika povedenými akcemi ohrozit branku soupeře. Paradoxně se ale prosadili z úplně jiné situace, když si obránce Jan Šebesta ponechal míček jako hráč stojící nejdále od soupeřovy branky, vypálil a jeho střela rozvlnila síť domácí svatyně.

Úvod druhé třetiny ovlivnily dvě zásadní situace. Nejprve se po zmatku v české obraně na středu objevili dva úplně volní finští hráči a Rasmus Kainulainen stojící za brankou si mohl vybrat, na koho vyšle finální přihrávku. Zvolil Joonu Rantalu a ten srovnal. Když se finská nahrávka před českou branku nešťastně odrazila k volnému Valtteri Kainulainenovi, bylo pro české florbalisty ještě hůře. Poté se však hra stabilizovala, což dalo možnost českému týmu srovnat po ukázkové kombinaci po ose Langer – Ondrušek – Krbec. Fini si však přeci jen na konci třetiny vzali vedení zpět.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení zodpovědného výkonu domácích Finů, kteří se snažili neinkasovat a navýšit svůj náskok z rychlých protiútoků. To se jim nepodařilo, a tak utkání dospělo až do hry bez brankáře českého týmu. Ta přinesla několik obrovských příležitostí na vyrovnání, žádná střela se však bohužel až do sítě nedostala.

Česká reprezentace si tak prohrou 2:3 připsala nejlepší výsledek proti Finsku pod trenérem Kettunenem a překonala prohru 3:5 ze švýcarského Kirchbergu z listopadu roku 2017.