{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


AKADEMIČKY NA ÚVOD PORAZILY JAPONKY 16:0

Obrázek ke článku
20. 7. 2016

Akademická reprezentace žen vstoupila do světového šampionátu dle očekávání vítězně. Japonsko se snažilo vzdorovat ze zatažené obrany, což místy českým reprezentantkám dělalo problémy, nakonec si ale dokráčely pro přesvědčivé vítězství 16:0 a první body do tabulky skupiny B. Po pěti kanadských bodech v utkání zaznamenaly Eliška Krupnová (3+2) a Tereza Urbánková (2+3). Český ženský tým nyní čeká čtvrteční zápas s Polskem.

Česko - Japonsko 16:0

branky a asistence: 4. Tvrzníková, 6. Bočanová, 8. Hyršlová, 9. Pilíková, 10. Šupáková, 15. Šupáková, 16. Bočanová, 23. koníčková, 37. Krupnová, 39. Urbánková, 42. Koníčková, 44. Krupnová, 46. Řepková, 52. Řepková, 54. krupnová, 60. urbánková; zásahy brankářů: Příleská 9, Ranochová 1 - Yamanaka 15, Iwasaki 19; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; v oslabení: 1:0; po třetinách: 7:0, 3:0, 6:0; rozhodčí: Maris Kumerdanks, Kaspars Kristapsons (Lotyšsko)

V současném rozložení sil bylo vítězství českého týmu takřka povinnost, Japonky se i přes to snažily hrát zodpovědně. "Byly velmi pohyblivé a obětavé a nenechávaly nám moc prostoru na polovině hřiště, čímž nás nutily být co nejrychlejší na míčku," glosoval utkání hlavní trenér národního týmu Miroslav Janovský. Ten je se vstupem do turnaje spokojen, jen dle svých slov postrádal ještě více branek v japonské síti.

Duel s asijskými soupeřkami skončil v přátelské atmosféře, nechyběla ani společná fotografie po ceremonii pro nejlepší hráčky utkání, kterou se na české straně stala Tereza Urbánková.

Nyní české reprezentantky čeká větší sousto v podobě výběru Polska. S ním se naposledy potkaly ve čtvrtfinále mistrovství světa v Tampere loni v prosinci, český tým tehdy zvítězil 8:2. "Je to určitě náš největší soupeř ve skupině, kterého musíme bezpodmínečně porazit, abychom si zajistili postup do semifinále. Budeme věnovat maximální pozornost tomu, aby nedošlo k nemilému překvapení," řekl Janovský.

Obrázek