AUSTRÁLIE A OCEÁNIE ODSTARTOVALY FLORBALOVOU KVALIFIKACI

4. 2. 2015

​Již na konci ledna se utkaly týmy žen Japonska, Singapuru, Austrálie a Nového Zélandu o tři místa na mistrovství světa 2015, které se bude hrát ve finském Tampere. Jak tedy souboj mezi těmito národními celky skončil?​

Skupinu jako první začaly florbalistky Nového Zélandu se Singapurem. Singapuřanky si šly jednoznačně za vítězstvím a po výhře 8:1 braly první body. Následoval duel AustrálieJaponskem. Velice vyrovnaný duel rozhodla produktivita Japonek, díky které nastřílely v první a třetí třetině o gól více než jejich australské soupeřky a Japonsko vyhrálo 7:5.

Druhý den pokračoval soubojem SingapuruJaponskem a ukázalo se, že to nakonec byl zápas o první místo skupiny. Čtyři vteřiny po začátku třetí třetiny vsítila gól japonská Yui Goto a to byl moment překvapení, který zaskočil Singapur a Japonky vyhrály 3:2. V dalším zápase jasně dominovaly Australanky a své sousedky z Nového Zélandu vyprovodily s osmigólovým přídělem a brankářka Sarah Moulton si připsala nulu.

Poslední hrací den měl rozhodnout o třech postupujících. Japonky si již pohlídaly první místo ve skupině proti Novému Zélandu a vyhrály 3:0. SingapuřankyAustralankami dopředu tedy věděly, že jejich vzájemný souboj bude bitvou o druhé místo, ale zároveň i ty, které prohrají postoupí na mistrovství světa ze třetího místa. Až ve třetí třetině se podařilo Australankám vyrovnat hru, ale to na změnu skóre nic neměnilo a Singapur po výhře 8:3 skončil druhý, Austrálie třetí. Nový Zéland musí počkat na další šanci ke kvalifikaci.

Nejlepší brankářkou kvalifikaci byla vyhlášena z Nového Zélandu Maria Hegarty. Nejlepšími obránkyněmi byly zvoleny Melanie Cathie z Austrálie a Anna Kurata z Japonska. Na centru zářila Hui Hui Ong (s osmi body vyhrála kanadské bodování) ze Singapuru a doplňovaly ji útočnice Yui Goto z Japonska a Jill Quek ze Singapuru.