{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

BILLÁ: S TAK MÁLO GÓLY NEJSEM SPOKOJENÁ. MARTINÁKOVÁ: CHTĚLA BYCH PODĚKOVAT HOLKÁM

Obrázek ke článku
9. 11. 2015

Ženy se na EFT v Tampere střelecky trápily a zbyla pro ně poslední příčka s nula body na kontě. Kapitánka národního týmu Denisa Billá tak spokojeností příliš nezářila. Naopak juniorky se zasloužily o velký úspěch, když se se ziskem pěti bodů umístily na druhém místě. Pro Natálii Martinákovou to byly první zápasy v reprezentačním dresu, a proto jsme se jí zeptali na první dojmy po své premiéře.

Denisa Billá

Deniso, odehrály jste druhé EFT, podruhé bez zisku bodu, čím to?

Na tomto EFT to bylo o tom, že jsme nedokázaly proměňovat šance, které jsme si vytvořily. Myslím si, že do obrany jsme úplně špatně nehrály a obzvlášť v prvním zápase. Tam se ukázalo, že opravdu dokážeme zahrát výborně. Já doufám, že si to šetříme na mistrovství.

Proti Švédkám jste ukončily střelecké trápení, když jste po téměř 260 minutách skórovaly.

I na předchozím EFT ve Švýcarsku to bylo stejné, neproměňovaly jsme své šance. Dovedeme si vytvořit spoustu výhodných střeleckých pozic, přečíslení, ale zakončení nám dělalo problém. Na tom určitě zapracujeme na závěrečném soustředění před MS. Věřím, že dokážeme navázat na Tour de Sweden, tam jsme dokázaly své šance využívat.

Hrály jste v lajnách stejně jako obvykle?

Za sebe můžu říct, že jsem hrála v lajně, která takto působí již delší dobu. Ale zkoušely jsme i jiné varianty, protože během zápasu se může stát cokoliv a kdykoliv. Pravděpodobně by takto mohla vypadat. Troufám si říct, že složení ostatních pětek bude mít jistě minimální kosmetickou úpravu.

Zkoušely jste nějaké herní novinky?

Nic nového jsme nezkoušely, to si necháme až na soustředění. Nechtěly jsme nikomu ukazovat vše s čím budeme odjíždět na MS.

Jste spokojená se svým výkonem?

Z větší části určitě ano. Myslím si, že to bylo vcelku vydařené EFT. Ale stále je v čem se zlepšovat.

S výkonem týmu to cítíte stejně?

Hra dozadu byla opravdu dobrá, ale nemohu být spokojená s tím, že dáváme tak málo gólů.

Co byste vyzdvihla z předvedeného výkonu českého týmu?

Vyzdvihla bych výkony brankařek, Lenky Kubíčkové o maličko více , ta zachytala famózní zápasy a hodně nás podržela s Finskem a hlavně se Švédskem. A znovu kompaktnost celé pětky v obraně, kdy jsme plnily pokyny, které jsme dostaly. Myslím si, že celkově je tým uvnitř na dobré vlně.

Natálie Martináková

EFT v Tampere pro Vás znamenalo první start v reprezentačním dresu, jak se vám hrálo?

Hrálo se mi skvěle. Holky mě na hřišti skvěle podporovaly, pomáhaly jsme si navzájem. Tím pádem mi premiéru usnadnily. Bylo pro mě jednodušší se začlenit do týmu a celkově do hry a systému. Chtěla bych jim moc poděkovat.

Proti Finsku jste dvakrát skórovala a podílela jste se tak na důležité výhře. Zároveň jste byla vyhlášena nejlepší hráčkou za český tým. Jaký to byl pocit?

Je skvělé být oceněný za to, co předvedete na hřišti. Ale nevyzdvihuje to práci celého týmu nebo celé lajny, která byla výborná. Určitě by si takové ocenění zasloužily všechny holky.

Schovala jste si po prvním vstřeleném gólu v reprezentaci míček?

Ano, schovala. Hned si jej popíšu a vystavím doma.

Připravovala jste se na zápas nějak speciálně?

Řekla bych, že normálně. Poslouchala jsem hudbu v autobuse a potom motivační chorály v šatně se všemi ostatními.

Je příprava na tyto zápasy stejná jako v české lize?

Juniorská liga je ještě jiná než Extraliga, na kterou se připravuji mnohem důkladněji než na mladší kategorii. V reprezentaci je ale zapotřebí ještě víc koncentrace. A hlavně před prvním startem, kdy jsem holkám nechtěla nic pokazit. Celkově je ale samozřejmě příprava trochu o něčem jiném než v extralize.

V dalších zápasech jste už ale neskórovala. Bylo něco jinak?

Proti Švédkám a Švýcarkám jsem se spíš snažila holkám rozdávat nahrávky, hledala jsem je v lepších pozicích a sama se nesnažila tolik střílet. Většinou, když padl gól, tak jsme se na hřišti našly s Kájou a Verčou (Karolína Suchá a Veronika Káčová, pozn. redakce) a spadlo to tam. Není důležité, že dám gól já, ale že ho dá kdokoliv z týmu.

Ještě nedávno jste měla zdravotní problémy, můžete prozradit jaké?

Asi před třemi lety jsem si utrhla křížový vaz v koleni. V prosinci 2014 jsem absolvovala plastiku. Kvůli tomu jsem měla půl roku vynucenou pauzu. Upřímně, bylo složité se zpátky do tréninkového cyklu dostat, ale naštěstí se mi to povedlo. Momentálně mě už nic zdravotně netrápí.

​​

Obrázek