{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ČEŠKY ČEKÁ PŘÍPRAVNÝ DUEL SE ŠVÝCARSKEM

Obrázek ke článku
7. 9. 2019

Národní tým žen vyrazil v rámci reprezentačního víkendu do Finska, kde na turnaji tří zemí vyzve kromě domácích reprezentantek také švýcarský výběr. Pro český tým jde o první herní akci od lednové kvalifikace, s týmy světové špičky se utká poprvé po deseti měsících.

České florbalistky absolvovaly v létě přípravné kempy, s příchodem sezóny a s blížícím se světovým šampionátem je však potřeba otestovat, co se na soustředěních pilně trénovalo. První příležitostí je pro tým pod vedením hlavního trenéra Saschy Rhynera turnaj na jihu Finska, kdy si Češky ve dvou dnech zahrají proti Finsku a Švýcarsku.

Národní tým vyrazil do Finska už v pátek a ještě v den příjezdu absolvoval trénink v hale sportovního centra Eerikkilä. Zatím, co pro vítkovickou Ivanu Šupákovou půjde o první reprezentační zápasy, některé její spoluhráčku mají před sebou návrat do vyzkoušeného prostředí. Na Euro Floorball Tour v roce 2014 si tu zahrály brankářka Kristýna Horňáková a z jejích současných reprezentačních kolegyň také Hanka Koníčková, Veronika Enenkelová, Tereza Urbánková nebo Adéla Bočanová.

Mezi tím ale jako součást komplexu vyrostlo mimo jiné i oficiální tréninkové centrum pro nadcházející šampionát mužů v Helsinkách, které bude teprve v tomto víkendu slavnostně otevřeno. Přípravný duel se Švýcarskem tak bude první akcí svého druhu zde. Nedělní duel s Finskem se bude hrát v nedalekém Salu.

Pro český tým znamenají přípravné duely první herní akci od kvalifikace na mistrovstv světa, která proběhla v Polsku na přelomu ledna a února. Se světovou špičkou navíc Češky naposledy měřily síly minulý rok v listopadu na podzimní Euro Floorball Tour, tým se tak těší na kvalitní duely.

Od posledního šampionátu na sebe Češky a Švýcarky narazily třikrát, lépe je na tom s bilancí dvou vítězství a jedné prohry na nájezdy český tým. Navíc v posledních pěti vzájemných duelech o vítězství rozhodla jediná branka. S Finskem je vzájemná bilance méně lichotivá, v posledních letech se domácím reprezentantkám dařilo překonat český tým s rozdílem třech až čtyřech branek. Dohromady čítá historie ženského národního týmu přes devadesát duelů s těmito soupeři, český tým se ale z vítězství radoval pouze jedenáctkrát, osm klání pak skončilo remízou.

PROGRAM REPREZENTACE ŽEN NA TURNAJI VE FINSKU
Sobota 7. září

14:30 (13:30 SEČL) Česko - Švýcarsko (video / online)

Neděle 8. září

11:30 (10:30 SEČL) Česko - Finsko (video / online)


​​

Obrázek