ČEŠKY PO ČTYŘECH LETECH PORAZILY ŠVÝCARSKO PO ZÁKLADNÍ HRACÍ DOBĚ

2. 9. 2018

České florbalistky zažily povedený turnaj v Pardubicích, po výhře nad Slovenskem porazily také Švýcarsko. Po základní hrací době je to dlouhých čtyřech letech. Švýcarkám se sice povedlo ve druhé třetině srovnat, ale Češky si vzaly vedení zpět na svou stranu v závěru duelu.

5 : 4
2:11:22:1 -:-
Branky:

V úvodu utkání byla k vidění vyrovnaná bitva, domácí hráčky otevřely skóre v 10. minutě. Nejprve se ubránily náporu soupeřek a poté podnikly rychlý protiútok, který zakončila přesnou ranou Martina Řepková, jež vynechala zápas se Slovenskem – 1:0. O tři minuty později nejprve Ratajová neproměnila zajímavou šanci na pravé straně, když nedokázala trefit prázdnou branku. To ji však nemuselo příliš mrzet, jelikož Koníčková nahrála zpoza branky před bránu Veronice Enenkelové, která prostřelila Schmidovou – 2:0. Švýcarky přispěchaly s gólovou odpovědí za dvě minuty, české hráčky nedokázaly odpálit míček z předbrankového prostoru, čehož využila Michelle Wikiová a poslala ho přesně do levého horního rohu brány – 2:1. V závěru třetiny podržela domácí výběr gólmanka Příleská, když zneškodnila rychlé přečíslení soupeřek.

Český tým byl hned od začátku druhé třetiny aktivní, což přineslo své ovoce. Ve 27. minutě se ujala balonku na polovině hřiště Denisa Ratajová, přiblížila se s ním k brance a poslala ho pod horní tyč – 3:1. Český náskok mohla navýšil Urbánková, ta však v samostatném úniku neuspěla proti Schmidové bekhendovým blafákem. Ve 33. minutě Švýcarky snížily na rozdíl jedné branky, Příleská vyrazila míček před sebe, znovu se k němu dostala Seraina Ulberová a napodruhé už ho dostala do sítě – 3:2. Srovnání přišlo necelé čtyři minuty před koncem druhé části, Margrit Scheideggerová předvedla individuální akci po pravé straně a zakončila k levé tyči – 3:3.

V závěrečné periodě dlouho panoval nerozhodný stav, šance byly k vidění na obou stranách. V 54. minutě vybojovala míček na útočné polovině Martináková a nahrála ho na levou stranu na zcela volnou Veroniku Enenkelovou, která svým druhým gólem v utkání poslala Česko zpět do vedení – 4:3. Švýcarky si vzaly dvě a půl minuty před koncem oddechový čas a následně se pokoušely vyrovnat se šesti hráčkami v poli. Toho využila minutu před koncem Eliška Krupnová, jež trefila odkrytou branku přes téměř celé hřiště – 5:3. Švýcarsko se stále nevzdávalo a přesně se sirénou se mu povedlo srovnat zásluhou Julie Suterové – 5:4. To už však nezměnilo nic na tom, že Česko porazilo Švýcarsko v základní hrací době po čtyřech letech, naposledy vyhrálo na Euro Floorball tour v Praze 5:3.