​​​​

ČEŠKY ROZDRTILY SLOVENSKO A POSTUPUJÍ PŘÍMO DO ČTVRTFINÁLE

10. 12. 2019

Český tým postupuje do čtvrtfinále přímo ze základní skupiny. Zasloužil se o to vysokým vítězstvím 19:3 na vrub slovenského národního týmu. Nyní je čekají dva dny volna a v pátečním čtvrtfinále narazí na vítěze utkání předkola play-off mezi Polskem a Austrálií.

19 : 3
8:05:36:0 -:-
Branky: 4. Nela Kapcová, 7. Vendula Beránková, 9. Denisa Ratajová, 12. Nela Kapcová, 13. Michaela Mlejnková, 15. Michaela Mlejnková, 17. Martina Řepková, 18. Michaela Mlejnková, 23. Tereza Urbánková, 26. Tereza Urbánková, 30. Nela Kapcová, 30. Magdaléna Plášková, 39. Michaela Mlejnková, 48. Ivana Šupáková, 52. Denisa Ratajová, 56. Eliška Krupnová, 57. Michaela Mlejnková, 58. Magdaléna Plášková, 60. Tereza Urbánková - 24. Alžbeta Ďuríková, 29. Kristína Hudáková, 30. Paulína Hudáková

Samotné hráčky obou týmů před utkáním předpovídaly, že bude hodně branek. Nepletly se, ve „federálním“ derby jich padlo přes dvě desítky. Brankový rozdíl pak byl dokonce ještě vyšší než v historicky jediném vzájemném utkání na šampionátu z roku 2011, kdy český tým zvítězil 15:1.

Český tým navázal povedeným vstupem do zápasu na brankově bohaté utkání s Lotyšskem. Slovensku v první třetině nasázel osm branek, o nejvíce z nich se postarala třetí formace: Michaela Mlejnková stihla hattrick, dvě branky vstřelila Nela Kapcová a na čtyři z nich jim nahrála Natálie Martináková. Nekompromisním způsobem proměnila nájezd Denisa Ratajová.

Ve druhé třetině se Slovenky nadechly k odporu, v prvních deseti minutách dokázaly na české trefy odpovídat. Především první slovenská branka z čepele Alžbety Ďuríkové byla povedená. Bývala kapitánka Vítkovic totiž střílela z úctyhodné vzdálenosti, pro nepřehlednou situaci před českou brankářkou si ale i tak dalekonosná střela našla cestu do branky. Přestřelka vygradovala v polovině utkání, kdy během osmdesáti tří vteřin padly hned čtyři góly. Prostřední část tak byla z pohledu výsledku daleko nejvyrovnanějším úsekem hry.

Ve třetí třetině pak už úřadovaly opět pouze Češky. Michaela Mlejnková přidala pátou branku, čímž pokořila dosavadní čtyřgólové maximum jedné reprezentantky v jednom utkání. Hattrick si připsaly také Nela Kapcová a Tereza Urbánková, Natálie Martináková zase zaznamenala rekordních šest asistencí a historickou hranici překonala i Denisa Ratajová se sedmi kanadskými body za dvě branky a pět asistencí.

Český tým si demolicí soupeřek zajistil dvoudenní volno, v pátek naskočí do čtvrtfinále. S největší pravděpodobností se mu postaví Polsko, které jako třetí tým skupiny A hraje zítra předkolo play-off proti druhému týmu skupiny D, kterým jsou Australanky.

„Řekl bych, že utkání jsme měli pod kontrolou od samotného začátku. Po čtyřech pěti gólech bylo cítit, že slovenský tým opouštějí síly. O té chvíle bylo třeba udržet dostatečnou koncentraci až do konce utkání, což se nám z mého pohledu podařilo dobře,“ hodnotí úterní klání hlavní trenér Sascha Rhyner.

Tým má za sebou základní část, v níž absolvoval tři utkání ve třech dnech, nyní ho čeká zasloužené volno. „Ve středu bude volný den, realizační tým bude připravovat podklady na dalšího soupeře, kterým velmi pravděpodobně bude Polsko. Hráčky budou mít zítra volno, ve čtvrtek pak bude trénink a odpoledne nás čekají nějaké mediální aktivity,“ naznačuje Rhyner, jak to bude u národního týmu v následujících dnech vypadat.