{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ČEŠKY UŽ POTŘETÍ V ŘADĚ VSTOUPÍ DO MS ZÁPASEM S LOTYŠSKEM

Obrázek ke článku
7. 12. 2019

Během posledních patnácti let jsme s nimi hráli téměř výhradně jen na mistrovství světa. Jedinou výjimkou byla kvalifikace na šampionát v roce 2017. Řeč je o Lotyškách, s nimiž český národní tým otevře základní skupinu mistrovství světa už potřetí v řadě. První utkání na MS ve švýcarském Neuchâtelu je na programu v neděli od 10:30 hod.

Český tým vstupuje do světového šampionátu netradičně až v druhém hracím dni. Stejně tak bude tento duel prvním na MS i pro lotyšský výběr. 

Na posledních třech šampionátech si Češky v utkání s Lotyšskem připsaly vždy poměrně vysoké vítězství, to poslední na hřišti v Bratislavě se ale nerodilo snadno. Už v osmé minutě totiž český národní tým prohrával 0:3. Pak ale kapitánka Martina Čapková svou brankou zavelela k obratu a ještě do konce první třetiny český tým vývoj zápasu otočil. Lotyšky už si následně „ani neškrtly“ a zápas skončil výsledkem 8:3 pro český tým.

Z malého brankoviště to tehdy sledovala brankářka Jana Christianová. Díky tomu má jasno o tom, co je třeba udělat, aby bylo letošní zahájení zápasu a zároveň celého mistrovství pozitivnější. „Pro dobrý vstup do šampionátu bude podle mě klíčová koncentrace a hlavně nepodcenit soupeřky. Možná také vzít si něco z toho předchozího zápasu, který se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Byl to hrozný začátek a pak jsme honily celý zápas. A to přesto, že jsme měly na to rozstřílet je už v první třetině – zbytečně jsme si to komplikovaly.“

Svému týmu před startem MS Christianová důvěřuje. „Myslím, že jsme nachystané na všechny zápasy ve skupině, ale bereme to postupně. První jsou Lotyšky a věřím, že jsme na ně připraveny dobře.“

A co považuje zkušená brankářka za nejsilnější českou zbraň proti Lotyšsku? „Podle mě máme v týmu spoustu rozených střelkyň, které to rozhodnou už v první třetině. Myslím si, že tým je dostatečně silný na to, aby Lotyšsko nepodcenil. Věřím, že to zvládneme – doufejme, že v suchém triku,“ dodává s úsměvem Christianová.

V základní skupině MS má český národní tým s Lotyšskem velmi kladnou bilanci. Jediná prohra z osmi vzájemných střetů přišla na singapurském šampionátu v roce 2003. I proto budou Češky favoritkami tohoto utkání. Sledovat ho půjde krom kanálů Českého florbalu také v přímém přenosu České televize (startuje už 10:15), nebo na YouTube IFF.

Neděle 8. prosince

10:30 Lotyšsko - Česko
(TV přenos / IFF přenos / IFF online zápis / ČF online zápis)

Obrázek