{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČEŠKY UZAVŘOU SKUPINU ZÁPASEM SE SLOVENSKEM

Obrázek ke článku
10. 12. 2019

Český tým teprve podruhé v historii narazí na světovém šampionátu na reprezentaci Slovenska. Oba týmy v dosavadních utkáních MS zvládly porazit Lotyšsko, podlehly naopak Švédsku. Hraje se tedy o druhé místo v tabulce, které vítězi zaručí přímý postup do čtvrtfinále. Poražený bude muset ve středu do předkola. 

Pro Nelu Kapcovou bude mít tento duel zvláštní nádech. „Bude to pro mě speciální tím, že se spolu známe a hrajeme spolu už zhruba třetí sezónu a hrajeme nebo hrály jsme spolu dokonce v lajně. Známe tím pádem i nějaké herní návyky holek, takže to možná bude dost výhoda,“ říká česká reprezentantka z FBC Ostrava, kde mimo jiné působí slovenské sestry Hudákovy.

Mezi extraligovými spoluhráčkami dokonce s vidinou vzájemného zápasu došlo i na špičkování: „Máme mezi sebou uzavřenou nějakou sázku, ale to necháme až po zápase. Doufám, že to bude vítězné pro nás,“ nechtěla prozradit nic konkrétního Kapcová.

Pro úterní odpoledne očekává jedna z nejvíce bodujících hráček české reprezentace z MS 2017 atraktivní zápas. „Myslím si, že tam bude hodně soubojů, pro nás je to takové derby. Bude to rychlé a oba týmy budou chtít vyhrát, takže si myslím, že to bude těžký zápas. Rozhodně nesmíme Slovensko podcenit a musíme se pořádně připravit a vyhrát,“ dodává Nela Kapcová.

V roce 2011, kdy spolu oba týmy hrály na MS poprvé a také naposledy, zvítězil český tým 15:1. Toto utkání pamatují v českém kádru Adéla Bočanová, Jana Christianová, Eliška Krupnová, Hana Koníčková nebo Tereza Urbánková. Jak srovnávají situaci Slovenska tehdy a nyní, si můžete pustit ZDE.

Na druhé straně pak opět nastoupí Alžbeta Ďuríková, Katarína Klapitová, Michaela Šponiarová nebo Denisa Ferenčíková, s níž si TADY můžete přečíst rozhovor o dnešním utkání.

V reakci na ranní tragické události ve Fakultní nemocnici Ostrava odehraje ženská florbalová reprezentace utkání se Slovenskem s černými páskami. Vyjádří tak hlubokou soustrast rodinám obětí střelby.

Úterý 10. prosince

16:30 Česko - Slovensko
(TV přenos / IFF přenos / IFF online zápis / ČF online zápis)

Obrázek