ČEŠKY ZAHÁJILY MS 2019 SUVERÉNNÍM VÍTĚZSTVÍM NAD LOTYŠKAMI

8. 12. 2019

Český tým zvládl první utkání na mistrovství světa proti Lotyšsku bez zaváhání, po čtyřiceti minutách dokonce pokukoval po čistém kontu. To sice nakonec nedopadlo, povedla se ale dvouciferná nadílka gólů do lotyšské branky. Češky tak mimo jiné navázaly na sobotní suverénní výsledky nejlepších zemí světa. Dalším soupeřem budou v pondělí večer Švédky.

2 : 14
0:50:22:7 -:-
Branky: 43. Anna Ankudinova, 59. Paula Matisone - 3. Eliška Krupnová, 4. Adéla Bočanová, 6. Tereza Urbánková, 8. Eliška Krupnová, 15. Natálie Martináková, 40. Nela Kapcová, 40. Denisa Ratajová, 44. Denisa Ratajová, 44. Tereza Hanzlíková, 46. Kamila Paloncyová, 51. Martina Řepková, 57. Nela Jiráková, 60. Denisa Ratajová, 60. Martina Řepková

Téměř dvě třetiny současného kádru pamatují rozpačitý začátek utkání proti Lotyšsku na Slovensku v roce 2017. Dnes se však podobný scénář neopakoval. V době, kdy Lotyšky v Bratislavě vedly 3:0, dnes český tým ve švýcarském Neuchâtelu nasázel do branky soupeřek už čtyři góly. Naplnila se tak slova brankářky Jany Christianové o tom, že český tým má sílu na to rozhodnout utkání už v první třetině.

Ve druhé dvacetiminutovce sice brankostroj trochu zpomalil a vyjma poslední minuty se Lotyškám dařilo držet stav neměnný, právě před koncem ale český tým dvěma brankami „do šatny“ upevnil své vedení a do závěru šel s čistým kontem a sedmibrankovým náskokem, z Lotyšské branky navíc vyhnaly brankářku Visnevskou, která v minulosti působila v české extralize.

Ve třetí třetině pak český tým opět ožil a nasázel dalších sedm branek, prosadily se ale také soupeřky. Potenciální čisté konto zlikvidovaly ve čtyřicáté třetí minutě a před koncem přihodily ještě jednu trefu.

„Myslím, že v prvních dvou třetinách jsme nehráli náš nejlepší florbal,“ hodnotí výkon svého týmu hlavní trenér Sascha Rhyner. „Byli jsme trochu pomalí a naše rozhodnutí nebylo vždy to nejlepší možné. Třetí třetina byla podstatně lepší – v naší hře bylo více života a energie a vypadalo to lépe,“ dodává.

V pondělí večer čeká český tým o poznání silnější soupeř. Postaví se totiž úřadujícím mistryním ze Švédska. „Zítra to bude naprosto jiný zápas, samozřejmě. Musíme být rychlejší ve všem, co děláme: v přemýšlení, v pohybu na hřišti, v nahrávkách, ve střelbě, v blokování střel,“ uvědomuje si Rhyner okamžitě prvky, které bude potřeba pro utkání se Švédkami ještě vylepšit. „Proto pro nás byl ten posun ve třetí třetině důležitý,“ cení si posunu svého týmu v závěru utkání.

Český tým nastoupí proti Švédsku v pondělí 9. prosince v 19:30.