{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

CO PŘINESL POSLEDNÍ DEN ŠAMPIONÁTU A CO SE CHYSTÁ DÁL

Obrázek ke článku
9. 12. 2017

Bratislavský šampionát končí, všechny medaile a příčky už jsou rozebrány. Tu nejcennější si opět přivlastnily Švédky, i když na rozdíl od zbytku šampionátu to ve finále neměly vůbec jednoduché. Pod stupni vítězů opět zůstaly Češky, které v bronzovém utkání těsně prohrály se Švýcarkami. Slovenky slaví historický úspěch.

Poslední díl denního souhrnu tentokrát nebude pokračovat programem následujícího dne. Mistrovství světa pořádané na Slovensku má obsazeny všechny příčky včetně té nejvyšší. Finálový den nabídl vše, od jednoznačného vítězství až po samostatné nájezdy o to nejcennější.

Slovenky páté

V prvním utkání dne se bojovalo o sedmou příčku a stav si velmi rychle podmanily Polky. Norky se na odpověď vzmohly až po polovině utkání, soupeřky ale v tu chvíli vedly s příliš velkým náskokem. Sedmé místo tedy vybojovalo Polsko.

Další sousední stát Česka bojoval hned v následujícím utkání. Slovenky, jejichž nejlepším dosavadním výsledkem bylo osmé místo z šampionátu v Tampere, bojovaly o pátou příčku. Slovenky vedly díky dvoubrankovému náskoku, Lotyšky ale dokázaly vývoj utkání zkomplikovat a vyrovnat. Zásluhou dvou tref Kristiny Hudákové si Slovenky znovu vybojovaly vedení, které nakonec proměnily v nejlepší umístění slovenského národního týmu žen v historii.

V zápase o bronz těsně zvítězilo Švýcarsko navzdory tomu, že se náskoku dvakrát ujaly Češky. Švýcarky ale dokázaly srovnat a otočit vývoj utkání. Češkám v závěru zápasu chyběly síly na otočení nepříznivého stavu 2:3 a po brankově skromném utkání putovaly medaile ke švýcarskému celku.

Švédky florbalovými královnami

Ve finále se již téměř tradičně utkalo Švédsko a Finsko. Zatímco Finsko se na cestě do finále celkem nadřelo, Švédky propluly šampionátem bez zaváhání s neuvěřitelným skóre 80:8 v pěti utkáních. Ve finále se také nejprve chopily vedení, v závěru poslední části ale zvládlo Finsko srovnat a mistryně světa neurčilo ani následující desetiminutové prodloužení. První samostatný nájezd proměnily Finky, v posledních dvou sériích ale nejprve Wibronová srovnala a Delgado Johanssonová následně vystřelila Švédkám titul mistryň světa.

Švédským triumfem se Bratislava rozloučila se světovým florbalem. Další seniorské mistrovství světa budou mít čeští fanoušci ještě blíž, než slovenskou metropoli. Šampionát se totiž koná začátkem prosince v Praze a o titul mistrů světa budou tentokrát bojovat muži.

VÝSLEDKY 9. DNE NA MS 2017 V BRATISLAVĚ:

Norsko – Polsko           3:12    o 7. místo

Slovensko – Lotyšsko   6:4     o 5. místo

Česko – Švýcarsko       2:3     o 3. místo

Švédsko – Finsko         6:5p       finále

Obrázek