{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DANIELA FRANTÍKOVÁ: KDYŽ ZLEPŠÍME NAŠÍ EFEKTIVITU, BUDE TO LEPŠÍ A LEPŠÍ

Obrázek ke článku
9. 12. 2019

Daniela Frantíková má sice zápis za utkání na MS už z neděle, svou skutečnou premiéru si ale odbyla až v pondělí, kdy naskočila do zápasu proti Švédkám, kde si v obranných řadách připsala řadu platných bloků. Český tým Švédsku vysoko podlehl (2:10), v úterý tak bude bojovat se Slovenskem o přímý postup ze skupiny.

„Já jsem kupodivu překvapila sama sebe a nebyla jsem před tím ani tolik nervózní,“ popisuje své dojmy z premiéry na MS Frantíková. Hned ale obrací pozornost přímo k vývoji utkání. „Zápas proti Švédkám je vždycky strašně těžký. Nám se nepovedl začátek, kdy jsme dostaly poměrně rychlé góly, ačkoliv jsme se na to připravovaly. Říkaly jsme si, že ony nastupují hlavně na začátku a pak tím rozhodují hru.“

„Ze začátku se naší lajně nedařilo příliš rozehrát, já jsem se osobně trochu hůř dostávala do zápasu. Doufám, že v dalším průběhu turnaje už bude naše hra gradovat, že to bude lepší a lepší,“ doufá Frantíková.

A co podle obránkyně českého národního týmu bylo největším rozdílem mezi oběma týmy? „Proměňování šancí. Myslím, že například ve třetí třetině jsme měly hromadu šancí, kdy jsme mohly dát spoustu gólů, ale nedaly jsme žádný. Švédky taky něco nedaly, ale dostaly jsme i blbé góly, kdy jsme si to tam kleply samy. Myslím, že když zlepšíme naší efektivitu, bude to lepší,“ věří Frantíková.

V úterý čeká tým zápas proti Slovensku. Řada hráček české reprezentace tak narazí na své klubové spoluhráčky. „Těším se, bude to derby. Myslím si, že to bude dost vyhrocené, bude tam spousta emocí. S většinou hráček se známe z Extraligy a myslím si, že to bude dobrý zápas,“ uzavírá Frantíková.

Souhrn utkání s komentářem trenéra nejdete ZDE.

Další ohlasy českých florbalistek si můžete poslechnout ZDE.

Obrázek