{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DENISA FERENČÍKOVÁ: CHCEME VYHRÁT, ALE MÁME RESPEKT VŮČI SOUPEŘI

Obrázek ke článku
10. 12. 2019

V posledním utkání základní části narazí český tým na Slovensko, s ním bojuje o přímý postup do čtvrtfinále a tudíž i volný den ve středu, kdy se hraje předkolo play-off. V týmu Slovenska nastoupí řada povědomých tváří, mimo jiné také Denisa Ferenčíková, kterou florbalistky Extraligy žen vybraly v sezóně 2017/2018 jako nejužitečnější hráčku celé soutěže.

Byť spolu nehrají příliš často, oba týmy se znají velmi dobře. V české Extralize totiž působí hned devět hráček slovenského národního týmu (Ostrava, Vítkovice, Chodov, Židenice). Slovenky navíc vede český trenér Michal Jedlička (Bohemians).

„To, že ostatní hráčky z Česka známe, utkáváme se spolu, pro nás může být i plus, ale myslím si, že se máme určitě čím překvapit. Česká reprezentace disponuje hráčkami, které hrají v zahraničí, a s nimi se nepotkáváme v české lize. Zaskočit se můžeme v útoku i v obraně, protože samy máme úplně jiný tým, než se kterým nastupujeme v lize,“ hodnotí slovenská útočnice a kapitánka extraligových Vítkovic Denisa Ferenčíková.

„Myslím si osobně, že to bude hodně vyhrocené a že ten zápas bude tvrdý a padne hodně gólů,“ věří Ferenčíková. Směrem k výsledku se ale vyjadřuje hodně pokorně. „Věřím, že některé góly budou i na naší straně, přeci jen Češky jsou velkými favoritkami. My půjdeme do toho zápasu s tím, že chceme vyhrát, ale máme respekt vůči soupeřovi. Víme, že ony budou ty, které budou hrát prim, a my můžeme jen překvapit,“ říká mimo jiné bývalá kapitánka národního týmu Slovenska.

Ferenčíková: Na hřišti se popíchneme, jinak si ale přejeme štěstí

Ona sama v české nejvyšší soutěži nastupuje po boku čtyř českých reprezentantek po tom, co se k týmu připojila i Michaela Kubečková. „Bavily jsme se s holkami, že se potkáme a popřály jsme si štěstí a ať vyhraje ten lepší. Myslím si, že až na sebe vyloženě narazíme na hřišti, trochu se popíchneme. Ale přejeme si navzájem, aby pro nás ten šampionát dopadl co nejlépe a aby si v tom nejlepším případě oba týmy odvezly medaili,“ říká o vztahu se spoluhráčkami, proti kterým nyní nastoupí, Ferenčíková. Kromě Kubečkové s ní ve Vítkovicích hrají i Nikola Příleská, Kamila Paloncyová a Ivana Šupáková.

Denisa Ferenčíková stejně jako několik českých reprezentantek pamatuje šampionát v roce 2011, kde na sebe poprvé a naposledy oba týmy narazily rovněž v základní skupině. Také tehdy vedl slovenský tým český trenér – Jaroslav Marks. Tým se podle Ferenčíkové posunul, což potvrdil před dvěma lety na domácím šampionátu, nyní ale opět prošel omlazením.

„V Bratislavě byl podle mě náš tým na vrcholu, a kdybychom se v takové sestavě potkaly s Češkami, věřím, že bychom odehrály velmi vyrovnaný zápas. Nyní náš tým prošel velkou obměnou a řekla bych že náš tým začíná pomalu zase zrát a český tým je v tom stavu, když už dozrál,“ hodnotí úroveň obou reprezentací zkušená florbalistka, která strávila minulou sezonu ve Finsku.

„Situace je podobná jako před osmi lety“

„Když se vrátím k MS 2011, kdy jsme se s nimi potkaly v základní skupině, byl náš tým mladý a český tým velmi zkušený, teď po těch osmi letech se potkáme ve velmi podobné situaci. Myslím si, že ale máme o dost víc zkušených hráček, než tehdy ve Švýcarsku a ten zápas může být o něco lepší,“ věří Ferenčíková.

„Federální derby“ začíná v hlavní hrací hale Patinoires du Littoral 16:30 hod. a jako všechna utkání českého národního týmu ho budete moci sledovat na ČT sport. Přenos startuje v 16:15 hod.

Obrázek