{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DNES NÁM CHYBĚLO ŠTĚSTÍ NA KONCI, ŘÍKÁ PO UTKÁNÍ O BRONZ CHRISTIANOVÁ

Obrázek ke článku
15. 12. 2019

Česká florbalová reprezentace žen uzavřela světový šampionát na čtvrtém místě. K medaili se přitom přiblížila hned dvakrát. Po nepovedeném závěru v semifinále proti Švýcarsku ale Češky nakonec opět v prodloužení podlehly i Finsku. Poslední duel na MS shrnula česká brankářka Jana Christianová, která na turnaji překročila stovku reprezentačních zápasů a v bronzovém utkání držela český tým na dosah medaili.

Český tým se před utkáním potýkal s hlavním úkolem: setřást nepovedené semifinále a připravit se na boj o bronz. „Příprava byla spíše mentální, než jakákoliv jiná. Museli jsme si to srovnat v hlavách, čas na regeneraci nebyl velký a každý ví, jak ten zápas včera vypadal,“ říká brankářka Jana Christianová. „Bylo pro nás strašně těžké to hodit za hlavu, ale myslím si, že se nám to podařilo. V dnešním zápase to nevypadalo, že bychom včera prohráli tak, jak jsme prohráli. Dneska už to bylo víc o štěstí.“

Český tým měl v nohách třetí utkání ve třech dnech, celkově šestý zápas během osmi dnů. To byla velká dávka i pro jinak neunavitelné hráčky. Podepsalo se to ale jen na první třetině. V dalších herních částech už se Češkám povedlo únavu oklepat.

„Myslím si, že je logické, že ten zápas je unavený, je to druhý těžký zápas za pár hodin. Myslím, že Finky vypadaly ještě trochu hůř. Nemyslím, že by dnes rozhodovala fyzička – v první půlce zápasu jsme byli lepším týmem, pak už to šlo trošku dolů, ale jak říkám, ten konec byl o štěstí,“ hodnotí Christianová, která pohyb spoluhráček po hřišti sledovala z malého brankoviště.

A s čím český tým v utkání nejvíce bojoval? „Říkali jsme si, že nesmíme nechat Finky střílet, hlavně sestry Kauppiovy a My Kippilä na středu, to se nám dařilo plnit dvě třetiny. Ale tady stačí vypadnout z koncentrace na minutu a ten výsledek je hned úplně jiný,“ vzpomíná Christianová moment ze začátku třetí třetiny, kdy se Finkám povedlo vygumovat český dvoubrankový náskok.

V průběhu utkání se Christianové sobotní duel se Švýcarskem připomněl, ne však v momentě, kdy Finky vyrovnaly. „Mně se promítnul ten včerejšek spíš, když to bylo 3:1 pro nás. Potom už ne. Myslím, že se dalo čekat, že Finky do toho začnou víc šlapat. Takže jsme se snažily hrát zodpovědně, ale dneska prostě tomu chybělo to štěstí na konci,“ dodává Christianová smutně.

Mistrovství světa tak má český tým pro rok 2019 za sebou. Další takový vrchol přijde za dva roky ve švédské Uppsale. Jaký dopad bude mít MS 2019 na českou reprezentaci, ukáže až čas. Jana Christianová ale přeci jen pár poznatků má.

„Záleží, co si z toho vezmeme. Musíme se samozřejmě poučit z chyb, které jsme udělaly. Na druhou stranu tým ukázal velkou sílu, i morální, takže pokud vydrží pohromadě alespoň z velké části, do dalšího mistrovství budeme zase o něco zkušenější a věřím, že takové zkraty už se nám nestanou,“ říká odhodlaně momentálně nejen služebně nejstarší česká reprezentantka.

Sama by bezprostředně po bronzovém zápasu končila jen nerada. „Tohle pro mě nemůže být konec, takhle já rozhodně končit nechci, takže zatím to neplánuju,“ uzavírá Christianová.

Obrázek