{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DO MS ŽEN ZBÝVÁ 14 DNÍ - CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

Obrázek ke článku
23. 11. 2019

Sobota 7. prosince bude zahajovacím dnem XII. Mistrovství světa žen ve florbale. Již potřetí zavítá do Švýcarska, tentokrát však poprvé do západní – frankofonní – části území. Město Neuchâtel bude centrem světového florbalu do neděle 15. prosince. Český národní tým pod vedením švýcarského trenéra Saschy Rhynera zde bude usilovat o zisk druhé medaile z ženského MS v historii.

Místo zaslíbené

Na Švýcarsko má česká ženská reprezentace velmi pozitivní vzpomínku. Před osmi lety v St. Gallenu vybojovala svoji historicky první a také zatím jedinou medaili. Bronz navíc získala na úkor domácích Švýcarek. Tentokrát organizátoři v rámci tuzemského rozvoje nasměřovali konání vrcholné světové akce do západní poloviny země.

Neuchâtel již svým názvem napovídá, že oficiálním jazykem je zde francouzština. V malebném prostředí mezi stejnojmenným jezerem a pohořím Jura žije zhruba 34 tis. obyvatel, 80 tis. v metropolitní oblasti. Město se také pyšní bohatou historií, nejstarší objevené doklady osídlení se datují do roku 13 000 př. n. l., zdejší hrad byl založen roku 1011 a postupně se zvětšující okolní zástavba byla za město prohlášena v roce 1214.

Švýcarské déjà vu?

Z týmu okolo kapitánky Magdaleny Šindelové (dnes Kotíkové) se do nominace na letošní MS dostalo hned pět hráček. Brankářka Jana Christianová a hráčky Eliška Krupnová, Tereza Urbánková, Hana Koníčková a Adéla Bočanová. Pro všechny to bude již pátá účast na světovém šampionátu, a pokud zvládnou nastoupit ke všem utkáním, budou se pyšnit stovkou reprezentačních utkání na svém kontě (Krupnová s Urbánkovou již tento milník naplnily).

„Tenkrát si myslím, že ten tým třeba neměl takovou sílu, ale nějakým způsobem jsme to ubojovaly. Už to je osm let a doufám, že se od toho odrazíme a podaří se nám letos získat medaili,“ říká Jana Christianová. „Doteď je to pro mě nejsilnější zážitek v reprezentaci,“ přitakala Hana Koníčková.

Češky tehdy propluly základní skupinou, v níž se stejně jako tehdy i letos utkají se Slovenskem. Následovalo zvládnuté čtvrtfinále s Dánskem (5:1) a jasná semifinálová prohra s Finskem (0:6). V polovině utkání o bronz pak ztrácely dva góly, ale v 52. minutě se podařilo Dominice Šteglové (dnes Podhráské) dokonat obrat na 3:2.

Češky nečeká nic lehkého

„Při pohledu na světový žebříček týmů je to nejtěžší skupina, jaké jsme vůbec mohli čelit. Musíme tedy být ve formě už od prvního utkání. Bude to dobrá výzva i s ohledem na postupující vývoj turnaje,“ prohlásil při nominaci trenér Rhyner.

Náš tým se postupně utká s Lotyšskem, Švédskem a Slovenskem. Skončí-li do druhého místa, bude nasazen do čtvrtfinále a dále následuje klasický pavouk. Přijde-li komplikace, bude muset ještě absolvovat předkolo play-off.

PROGRAM REPREZENTACE ŽEN NA MS 2019 - ZÁKLADNÍ SKUPINA

Neděle 8. 12.

10:30 Lotyšsko - Česko

Pondělí 9. 12.

19:30 Švédsko - Česko

Úterý 10. 12.

16:30 Česko – Slovensko

Vstupenky

Budeme samozřejmě rádi za každého českého fanouška na místě, aby podpořil národní tým přímo v hale. Vstupenky jsou stále v prodeji na webu MS a k dispozici jsou pouze celodenní. Ceny pro hlavní arénu MS jsou v rozmezí 19 – 34 CHF na 7. – 13. prosince, na finálový víkend za jeden celodenní lístek zaplatíte 36 – 59 CHF. Průměrný kurz švýcarského franku je za poslední čtvrtletí zhruba 23,50 Kč.

Kde šampionát sledovat

Tradičně můžete informace sbírat z oficiálních kanálů světového šampionátu, český národní tým pak můžete podrobně sledovat na kanálech Českého florbalu. Zde je jejich přehled:

Český florbal

WEB: https://www.ceskyflorbal.cz

Facebook: https://facebook.com/ceskyflorbal

Instagram: https://www.instagram.com/ceskyflorbal

Twitter: https://twitter.com/ceskyflorbal

YouTube: http://www.youtube.com/ceskyflorbal

Fotografie: http://www.flickr.com/photos/ceskyflorbal

APP: Český florbal (iOS a Android)

MS 2019 (anglicky)

WEB: https://neuchatel2019.ch/

Facebook: https://www.facebook.com/worldfloorballchampionships/

Instagram: https://www.instagram.com/iffwfc/

Twitter: https://twitter.com/iffwfc

YouTube: https://www.youtube.com/iffchannel

Fotografie: https://www.flickr.com/photos/iff_floorball

APP: IFF Events (iOS a Android)

Obrázek