{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KRUPNOVÁ DVĚMA GÓLY A DVĚMA ÚSPĚŠNÝMI NÁJEZDY ROZHODLA O VÝHŘE

Obrázek ke článku
5. 11. 2017

Už během první třetiny Češky vedly, avšak ve druhé třetině přišlo polevení, kterého soupeřky dokázaly lehce využít. I přes chvilkové vedení Švýcarek se však český výběr dokázal vrátit zpět a v nájezdech zásluhou Elišky Krupnové zvítězil.

Česká republika - Švýcarsko 6:5pn 
Branky:
11. a 27. Ratajová, 16. Kubišová, 26. a 57. Krupnová - 5. Wikiová, 23. Ulberová, 25. Martiová, 26. Rossierová, 57. Gerigová. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka. Diváci: 86.​

Po dvou bezbodových zápasech čekalo Češky těžké měření sil se Švýcarkami, které ke všemu hned v páté minutě otevřely skóre po gólu Michelle Wikiové. Přesto se tým Miroslava Janovského dokázal vzepřít náporu hráček ze země helvétského kříže a dvěma góly otočil stav utkání. „Na začátku jsme určitě nebyly v herní pohodě, tempo v první třetině bylo opravdu ranní. Nebyly jsme na tom dobře ani fyzicky, naštěstí Švýcarky na tom byly úplně stejně," objasňuje Eliška Krupnová. 

Jak říká, hodně jí a celému týmu pomohlo stažení hry na dvě formace. „Pak jsme zvýšily tempo, hrálo se na dvě lajny, díky čemuž se náš výkon postupně zvedal." Po dvou třetinách byl stav zápasu 4:4, tři minuty před koncem pak Švýcarky odskočily na 5:4. O sto sekund později ale Eliška Krupnová zkompletovala hattrick a dala týmu vyrovnání a šanci porvat se o body v prodloužení.

Švédská legionářka pak v nájezdové loterii proměnila dva nájezdy, z toho jeden rozhodující, a Češky se dočkaly na turnaji první výhry. „První třetina pro mě byla špatná, ne nic moc, ale až špatná. Ztrácela jsem hodně míčků, nerozhodovala se správně, na to nejsem moc zvyklá. Musela jsem se sebrat, soustředit se a dost mi pomohlo, že se hrálo na dvě lajny," říká upřímně. Dodává ale, že až na určité pasáže je se svým výkonem na Euro Floorball Tour spokojená.

Utkání má ale i svoji kaňku. Do hry se sice prvně dostala Nela Jiráková, která si před prvním zápasem poranila kotník, v průběhu duelu se ale zranila Karin Vavrečková. „Myslím si, že Nela nemá tak vážné zranění, takže je super, že se stihla vrátit a odehrát zápas a vypadalo to velmi dobře. Karin - já tu situaci bohužel neviděla. Ale ano, těch zranění je hodně. A popravdě nevidím důvod, nemyslím si, že by teď bylo náročnější období, že by to plynulo z únavy a podobně." 

Ženskou reprezentaci již příští měsíc čeká Mistrovství světa v Bratislavě, výhra tak hráčkám výrazně pomůže. „Rozhodně, je to velmi důležitá výhra. My tyto soupeře neporážíme často, někdy jsou ty výsledky až špatné a tahle výhra nám hodně zvedla sebevědomí a ukázala nám, že když hrajeme svoji hru a opravdu hrajeme florbal, tak toho soupeře dokážeme porazit," dodává Krupnová.

Obrázek