{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MS 2003: FINÁLE PRO DOMÁCÍ ŠVÝCARKY, 7. MÍSTO ČESKÉHO TÝMU

Obrázek ke článku
29. 11. 2019

Světový šampionát v roce 2003 hostilo poprvé Švýcarsko. Na mistrovský trůn se vrátilo Švédsko, Češky nedokázaly navázat na předešlá umístění a skončily na 7. příčce.Turnaj konaný od 17. do 25. května hostila tři švýcarská města: Bern, Gümligen a Wünnewil. Znovu přišel nárůst v počtu zúčastněných zemí, prvně na turnaj zavítaly florbalistky z USA či Malajsie. 

Opět rekordních 18 týmů bylo rozděleno již tradičně do dvou výkonnostních divizí, mezi elitou byly dvě čtyřčlenné skupiny, v B-divizi dvě pětičlenné.

V českém národním týmu se prvně na šampionátu představila Denisa Billá, která je momentálně rekordmankou se 120 odehranými zápasy v národním dresu, z toho jich bylo 43 na MS. Na šampionátech zaznamenala 25 kanadských bodů díky 14 brankám a 11 asistencím.  Jinak český tým představil pouze další 3 nováčky, přesto si udržel nízký věkový průměr.

České reprezentantky odehrály svou základní skupinu v Bernu, kde se jim bohužel nedařilo ani zdaleka tak, jak chtěly. Hned v prvním utkání s Ruskem, které čerstvě postopilo do divize A, prohrály 2:5 a i v dalších střetnutích s Finskem a Švýcarskem se jim nepodařilo zvítězit. Výsledný nulový bodový zisk a tedy poslední místo ve skupině Češkám přiřklo zápas o 7. místo.

V tomto duelu naše reprezentantky narazily na Německo, se kterým si dokázaly poradit v poměru 4:0. Výhra Češkám také zajistila udržení v A-divizi pro následující šampionát.

Složení týmů hrajících semifinálové zápasy se oproti předešlým mistrovstvím nezměnilo. Švýcarsko si vyšláplo na Norsko, Švédsku se podařilo těsně zvítězit nad Finskem. Bylo tedy jasné, že se držitel světového titulu opět bude měnit.  Finky si následně spravily náladu ziskem alespoň bronzové medaile, ve finále si Švédsko jasně poradilo s domácím Švýcarskem a po výhře 8:1 bralo zlaté medaile.

Prohraný zápas o 7. místo Němkám přinesl sestup do výkonnostně horší divize, ze které se podařilo postoupit Japonsku. Hráčky ze země vycházejícího slunce si v rozhodujícím utkání s Polkami dokázaly zajistit vítězství až v prodloužení.

Zajímavostí může být to, že v průběhu všech základních skupin pouze jeden zápas skončil remízou, když se utkala Austrálie se Singapurem.  V play-off jen jednou rozhodovalo prodloužení a v jednom případě nájezdy, tato všechna utkání se hrála v B-divizi.

Pořadí týmů na MS 2003

A-divize

1. Švédsko
2. Švýcarsko
3. Finsko
4. Norsko
5. Rusko
6. Lotyšsko
7. Česká republika
8. Německo

B-divize

1. Japonsko
2. Polsko
3. Dánsko
4. Itálie
5. Singapur
6. USA
7. Rakousko
8. Austrálie
9. Maďarsko
10. Malajsie

Česká reprezentace na MS 2003

Umístění: 7. místo
Hlavní trenér – Zdeněk Chyba
Kapitánka – Petra Chybová
Nejproduktivnější hráčka – Kateřina Čmakalová, (2+1)
Počet nováčků na MS: 4
Věkový průměr týmu: 23,32 let

Soupiska

Bartošová Lenka
Billá Denisa
Bočanová Kamila
Brennerová Diana
Čermáková Lucie
Čmakalová Kateřina
Fajtlová Vendula
Havelková Markéta
Horáková Šárka
Chybová Petra
Chybová Zdeňka
Juříčková Radka
Kalousová Hana
Klusáčková Eva
Kotíková Magdalena
Macurová Zuzana
Marešová Michaela
Nesměráková Dana
Novotná Ilona
Slováková Alena

Obrázek