{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

MUSÍME SI VYBUDOVAT RESPEKT U SOUPEŘŮ, VELÍ KOTZUROVÁ

Obrázek ke článku
14. 10. 2021

České ženy jsou v Lempäälä, kde se chystají na další měření s týmy z nejlepší čtyřky. Po posledním setkání mají české hráčky co napravovat a to si uvědomuje i Denisa Kotzurová, která ale věří, že se národnímu týmu povede uspět.

Sezona 2020/21 byla pro Kotzurovou průlomová, vždyť vyhrála hlasování o nejužitečnější hráčku nejvyšší ženské soutěže, a co víc, byla třetí v anketě Florbalistka sezony. Tohle všechno zvládla v dresu ostravského FBC, kde mimo jiné opanovala kanadské bodování, což neuniklo zájmu zahraničních klubů. Kotzurová přijala novou výzvu v podání švédského Malmö FBC.

„Začátek byl hodně těžký, nebo pořád stále je. Rozdíl mezi švédskou a českou ligou je diametrálně nikde jinde. Pořád si zvykám, myslím si, že zápas od zápasu je to lepší,“ vypráví o začátcích zahraniční štace. Kotzurová se v rozhovoru kromě Švédska rozpovídala o národním týmu, který bude hrát ve finské Lempäälä.

Jak se cítíte po prvních týdnech v týmu Malmö?
Tým mě přijal úplně suprově. Máme v něm hodně Finek, nějaké Dánky, takže je to takový mezinárodní tým. V tomhle problém není, podnikáme spolu pozápasové večeře a další.

Teď je čas na reprezentaci, co čekáte od posledního měření před mistrovstvím světa?
Očekáváme těžké zápasy, všichni si uvědomujeme, že je to blízko. Musíme podávat nejlepší výkony a vybudovat si respekt u soupeřů. Minule se nám to výsledkově vůbec nepodařilo, je co napravovat.

Co jste dělaly v rámci týmu, abyste se pohnuly od posledního vystoupení ve Švýcarsku, takhle na dálku?
Přes sociální sítě jsme měly nějakou aktivitu. Posílaly jsme si fotky, různou podporu. Myslím si, že jsme dobře naladěné.

Měly jste nějaké individuální tréninky?
Ano, měly jsme je. Každý, kdo usoudil, tak se do toho opřel.

​​

Obrázek