{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NATÁLIE MARTINÁKOVÁ: TĚŠILY JSME SE NA VYROVNANÝ ZÁPAS, ALE NEBYLO TOMU TAK

Obrázek ke článku
10. 12. 2019

Český tým v posledním utkání základní části rozdrtil Slovensko 19:3 a s celkovým skóre 35:15 postupuje přímo do čtvrtfinále. Utkání zhodnotila debutantka na MS, švýcarská legionářka a vrchní nahrávačka dvou ze tří hattrickových hrdinek zápasu proti Slovensku Natálie Martináková.  

„Slovenky do toho nevletěly tak, jak jsme očekávaly,“ popisuje Natálie Martináková. „Čekaly jsme, že do toho půjdou agresivněji, budou chtít hodně balonku, že nás budou chtít rozhodit, hrát tvrdě. Také že nastoupí na dvě formace. Ani jedno z toho v podstatě nepřišlo, ten zápas měl od začátku jednoznačný průběh a je to docela škola, protože jsme se těšily na vyrovnaný zápas. Podle obrazu hry a rozdílu skóre tomu tak ale nebylo,“ částečně lituje útočnice českého týmu.

Spolu s Denisou Ratajovou stanovily nové maximum asistencí pro jednu českou hráčku v jednom utkání světového šampionátu. Martináková totiž v utkání nasbírala pět asistencí, podílela se tak na hattricku svých dvou spoluhráček z útoku – Nely Kapcové a Michaely Mlejnkové.

„Já si myslím, že nám to určitě klape. Od začátku nám ta utkání hodně sedla, hrály jsme kvalitně ve všech utkáních. Holky se mi dobře uvolňují, dneska tam bylo docela hodně prostoru a jsem ráda, že se jim to podařilo proměňovat a zvedly si sebevědomí,“ říká k produktivitě třetího útoku hráčka švýcarského Kloten-Dietlikonu Jets.

Nyní má tým před sebou dva dny volna, v pátek ho čeká čtvrtfinále proti vítězi zápasu Polsko – Austrálie. „Ve čtvrtfinále bych raději Polsko, aby to byl kvalitní zápas. S Polkami to jsou vždy tvrdé zápasy, mají kvalitní tým a už se na to docela těšíme,“ komentuje potenciálního soupeře Martináková.

Obrázek