{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

NEJTĚŽŠÍ MOŽNÁ SKUPINA. ČEŠKY ZNAJÍ SOUPEŘKY NA MS 2019

Obrázek ke článku
14. 2. 2019

V centru švýcarského sportu v Ittigelu nedaleko Bernu byly během valentýnského večera nalosovány základní skupiny světového šampionátu žen, který se v prosinci odehraje v Neuchatelu. Švýcarská legenda Silvana Nötzli svým losem přisoudila český tým do skupiny B, ve které se utká s mistryněmi světa ze Švédska a dále s Lotyšskem a Slovenskem.

Ani s jedním soupeřem nemají české florbalistky historicky 100% bilanci. Se švédským hegemonem dokázaly za 24 let vzájemných měření sil uhrát jedinou remízu. S Lotyšskem padly z jedenácti zápasů jednou, již notně vousatá prohra 3:4 se odehrála na MS 2005 v Singapuru.

Pouze derby se Slovenskem nemá zatím žádný negativní výsledek, avšak v přípravě v dubnu 2017 došlo na remízu 6:6.

„Je to těžká skupina, ale to je světový šampionát a musíte s tím počítat. Nicméně i Polsko s Německem by byli těžcí soupeři a jestli hrajete se Švédskem, Finskem nebo Švýcarskem také není tak velký rozdíl. Vlastně se nakonec nedalo čekat nic moc lehčího,“ komentoval složení české skupiny hlavní trenér národního týmu žen Sascha Rhyner.

Samozřejmě nejtěžší zápas očekává se Švédskem. Co ale další dva soupeři, kteří v poslední době dokázali českou reprezentaci pozlobit?

„Podíváme-li se na Slovensko, tak to na svém domácím MS prokázalo slušný progres, ale řada hráček hraje v české lize, takže o jejich kvalitách víme hodně. No a s Lotyšskem jsme hráli i před dvěma lety v Bratislavě a prohrávali jsme na začátku 0:3 (Češky zvítězily 8:3, pozn. red), co více k tomu říct. (úsměv) I oba tyto zápasy budou těžké, ale stále do nich půjdeme jako favorité. Musíme se na to dobře připravit.“

Rozpis světového šampionátu bude švýcarskými organizátory zveřejněn na konci února před zahájením předprodeje vstupenek.

Základní skupiny MS žen 2019

A: Švýcarsko (3), Finsko (2), Polsko (7), Německo (8);

B:Česko (4), Švédsko (1), Slovensko (6), Lotyšsko (5);

C: Dánsko (10), Norsko (9), Estonsko (16), Japonsko (14);

D: Austrálie (12), USA (11), Singapur (15), Thajsko (19);

* číslo v závorce značí umístění ve světovém žabříčku

Historická bilance Česka se soupeři ve skupině B

Švédsko – 32 zápasů
0 – 1 – 31, skóre 57:295, úspěšnost 1 %

Lotyšsko – 11 zápasů
10 – 0 – 1, skóre 80:26, úspěšnost 88 %

Slovensko – 8 zápasů
7 – 1 – 0, skóre 66:23, úspěšnost 92 %

Obrázek