{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

NOMINACE REPREZENTACE ŽEN NA MEZINÁRODNÍ TURNAJ REPREZENTACÍ V PARDUBICÍCH

Obrázek ke článku
8. 8. 2018

Ženská reprezentace se doma ukázala naposledy před rokem, když v Mladé Boleslavi sehrála přípravná utkání se Slovenskem a Německem. Nyní se domů vrátí s novým vedením. Na přelomu srpna a září se v Pardubicích utká se Slovenskem a Švýcarskem.

„Utkání se Švýcarskem a Slovenskem jsou skvělou příležitostí pro posunutí naší hry z bodu, na němž jsme v dubnu začali stavět. Protože jsou to ale jen dvě utkání, rozhodli jsme se spolu s realizačním týmem vzít pouze dvacet hráček namísto mírně širšího týmu o dvaadvaceti hráčkách. Samozřejmě se těšíme na zápasy před domácím publikem,“ těší se na domácí zápasy hlavní trenér Sascha Rhyner, který v minulém cyklu zastával roli asistenta trenéra.

„Poprvé máme k dispozici naše nejlepší útočnice, Elišku Krupnovou a Denisu Ratajovou. Bude zajímavé vidět, jak si spolu herně sedí vzhledem k tomu, že spolu nyní hrají v jednom klubu. Stejně tak jsme zvědaví, jak se vede Tereze Urbánkové po přesunu do Malmö,“ komentuje Rhyner očekávání od hráček ze zahraničních klubů.

„Budeme také pokračovat v práci s mladými hráčkami. To je důvodem, proč chceme v nově formovaném týmu vidět Vendulu Beránkovou. Může být jednou z možností do budoucna. Hráčky jako Machková a Martináková udělaly při jejich prvním startu na EFT dobrý dojem. Chceme vidět, zda na to dokážou navázat,“ navazuje komentářem k mladým hráčkám v nominaci.

Dalším jménem, která Rhyner komentuje, je i útočnice FbŠ Bohemians. „Adéla Bočanová si vysloužila nominaci díky slušným výkonům na soustředění v Hostivici a na akademickém šampionátu. Po zranění vypadla z nominace Tereza Hanzlíková, která je jinak součástí národního týmu. Stejně tak Kamila Paloncyová a Karin Vavrečková, která rovněž bojují o místo v reprezentaci,“ dodává směrem k chybějícím jménům.

„Na brankářské pozici řešíme příjemné starosti. Horňáková si na EFT vedla velmi dobře, stejně tak Příleská na akademickém mistrovství. Společně s trenérem brankářek reprezentace jsme se tentokrát rozhodli nominovat Christianovou a Příleskou,“ hodnotí obsazení brankoviště pro akci v Pardubicích Rhyner.

Nominace reprezentace žen na Mezinárodní turnaj reprezentací v Pardubicích:

Jana Christianová, Florbal Chodov
Nikola Příleská, 1. SC Vítkovice

Vendula Beránková, FK Jižní Město
Adéla Bočanová, FbŠ Bohemians
Veronika Enenkelová, 1. SC Vítkovice
Nikola Hermannová, FK Jižní Město
Nela Jiráková, Florbal Chodov
Nela Kapcová, FBC Ostrava
Hana Koníčková, FBC Liberec
Denisa Kotzurová, FBC Ostrava
Eliška Krupnová, Pixbo Wallenstam (SWE)
Dominika Kubišová, FK Jižní Město
Eliška Machková, FK Jižní Město
Natálie Martináková, Kloten-Dietlikon Jets (SUI)
Michaela Mlejnková, FBC Liberec
Magdaléna Plášková, Florbal Chodov
Denisa Ratajová, Pixbo Wallenstam (SWE)
Martina Řepková, Florbal Chodov
Gabriela Tožičková, Florbal Chodov
Tereza Urbánková, Malmö FBC (SWE)

Obrázek