{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NOMINACE REPREZENTACE ŽEN NA MS 2017 MÁ OSM NOVÁČKŮ

Obrázek ke článku
10. 11. 2017

Česká florbalová reprezentace přesně za tři týdny nastoupí ke svému prvnímu utkání na 11. Mistrovství světa žen, které se od 1. do 9. prosince odehraje ve slovenském hlavním městě Bratislavě. Trenér Miroslav Janovský zveřejnil finální dvacítku, která bude usilovat o zisk historicky druhé medaile pro Česko z ženského světového šampionátu.

Premiéru na MS zažije osm florbalistek

Ve srovnání se sestavou, která se představila před dvěma lety v Tampere, najdeme hned devět nových jmen. Mezi nimi je však i Jana Christianová, která má za sebou trojnásobnou zkušenost se světovým šampionátem. Je také jednou z pěti hráček v současném kádru, které pamatují bronzové MS 2011.

Naopak svoje první mistrovství v kariéře tak zažije osm českých florbalistek. „Samozřejmě nebylo naším cílem, aby v sestavě bylo tolik nováčků, avšak po minulém MS řada hráček skončila z příjemných rodinných důvodů, ale také kvůli zdravotním problémům,“ komentuje tento fakt Miroslav Janovský.

Překvapením nominace je sedmnáctiletá Vendula Beránková, která aktuálně patří do kádru juniorské reprezentace. „My jsme tuto hráčku podrobně sledovali od letošního léta, kdy jsme za ní byli na kempu v Jičíně, na Czech Open, kde se poprvé představila v ženské kategorii, v extraligových zápasech a na Champions Cupu ve Finsku. Společně s námi již trénovala na podzim a zvažovali jsme, zdali ji nominujeme již na EFT, ale ještě jsme nemuseli řešit současné zdravotní problémy v ženském kádru,“ odůvodnil nominaci Beránkové Janovský, který tak posílil levou stranu obrany.

Dalšími nováčky jsou reprezentantky z posledního juniorského kádru pro MSJ 2016 Nela Jiráková, Magdaléna Plášková a Nela Kapcová. Zkušenosti se světovou scénou v juniorské kategorii mají i Karin Vavrečková (MSJ 2008 – 2012) a Dominika Kubišová (MSJ 2014).

Brankářka Nikola Příleská má za sebou akademický světový šampionát v roce 2016 a poslední novicka Romana Žurková (roz. Kiecková) bojovala letos v únoru v kvalifikaci MS.

Nominaci mohou ještě narušit zranění

Stále však existuje možnost, že tato dvacítka do Bratislavy neodjede, dvě hráčky musí řešit výraznější zdravotní problémy. „Jde o Hanku Koníčkovou a Karin Vavrečkovou. U jedné čekáme na průběh rehabilitace, který vypadá poměrně nadějně. U druhé pak na výsledky vyšetření z magnetické rezonance, které absolvuje příští týden,“ prozradil reprezentační trenér.

Na závěr listopadu vyrazí ženská reprezentace na závěrečné pětidenní soustředění do Bystřice nad Pernštejnem, dva dny před startem MS v Bratislavě se pak přesune do jeho dějiště. První utkání v rámci základní skupiny A odehrají české florbalistky v pátek 1. prosince od 15:15 proti Lotyšsku.

Nominace reprezentace žen pro MS 2017

Brankářky

37 Jana Christianová, FK Jižní Město
71 Nikola Příleská, 1. SC Vítkovice

Obránkyně

3 Vendula Beránková, FK Jižní Město
8 Nela Jiráková, Florbal Chodov
9 Klára Leierová, FBC Liberec
12 Hana Koníčková, 1. SC Vítkovice
14 Denisa Billá, FK Jižní Město
18 Magdaléna Plášková, Florbal Chodov
20 Kamila Paloncyová, 1. SC Vítkovice
25 Martina Čapková, FK Jižní Město

Útočnice

5 Eliška Krupnová, Pixbo Wallenstam (SWE)
6 Karin Vavrečková, FBC Ostrava
11 Dominika Kubišová, FK Jižní Město
13 Michaela Mlejnková, FBC Liberec
16 Tereza Urbánková, Florbal Chodov
19 Veronika Enenkelová, 1. SC Vítkovice
21 Martina Řepková, Florbal Chodov
22 Romana Žurková, 1. SC Vítkovice
24 Denisa Ratajová, SB-Pro (FIN)
27 Nela Kapcová, FBC Ostrava

Obrázek