{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OCENĚNÍ SI VÁŽÍM, ŘÍKÁ KRUPNOVÁ. BUDE DÁL HRÁT V PIXBU?

Obrázek ke článku
18. 6. 2022

Už pošesté za sebou vládne českým hráčkám. Ocenění Florbalistka sezony opět získala Eliška Krupnová, které chybělo jen malinko k zisku švédského titulu. Uplynulý ročník včetně tématu svého působiště rozebrala reprezentantka v rozhovoru po předávání cen.

Jak si vážíte ocenění, které jste získala?
Vážím si ho pořád moc. I když přišlo už několikáté, sezona byla zase jiná než ty předešlé. Člověk si toho s tím, jak starné, pořad hodně váží a je to moc hezké.

S čím konkrétně jste byla nebo nebyla spokojena?
Osobně se mi moc nedařilo. Neprosazovala jsem se ani v Pixbu, nebo aspoň ne tak, jak jsem zvyklá. Zklamání bylo i to, že se nám tolik nepodařilo mistrovství světa. Následně se však situace změnila a během Vánoc a jara s play-off jsem se začala více prosazovat. Šlo to tak nějak celkově líp. Nakonec jsem získala kanadských bodů hodně – možná nejvíce, co jsem kdy nastřílela. Nicméně opět jsme skončili v superfinále, a jelikož nekončíme švédským zlatem, mrzí to.

Jde o váš šestý úspěch v řadě. Lze srovnávat pocity z jednotlivých ocenění?
Jak jsem řekla, uvažuji o každém ročníku zvlášť. Každá sezona totiž byla něčím specifická. Vážím si tak ocenění z pohledu sezony, která třeba nezačala individuálně ani týmově s reprezentací moc dobře. Když jsem se potom do toho dostala, byla jsem ráda.

Jaké to je připravovat si projevy, jako takový florbalový Karel Gott?
Trochu jsem se zhrozila, když Vaness (Rebecca Keprtová, pozn. red.) musela dát projev, takže jsem si uvědomila, že nemám nic připraveno. Ale je to příjemné, když reaguji na nějakou otázku nebo fungujeme formou rozhovoru. Je to o moc komfortnější.


Jak se ohlížíte právě za těsným neúspěchem v superfinále?
Popravdě si myslím, že týmově jsme neukázaly to, co umíme a co jsme ukazovaly v jarní části a při play-off. Je to velká škoda, že v klíčovém duelu nehrajeme takový florbal, jaký umíme. Scházel nám fakt maličký krok ke srovnání, v předposlední minutě jsme měli asi tři gólovky. A nepadly tam. Nevím, asi už cítím nějakou smůlu.

Mimo jiné jste absolvovala první kemp reprezentace pod novým trenérem. Jaké to bylo?
Šlo v podstatě o první kemp po půlroce. Kádr je hodně obměněný včetně hodně nového realizačního týmu. Spíše jsem tak pozorovala atmosféru a věci kolem, přičemž jsem vnímala všechno pozitivně. Včetně týmu a celého štábu. Cítila jsem nadšení i nějaký nový impulz, což je možná to, co nám hodně pomůže a co potřebujeme. Musíme akorát pracovat dále.

​Anketu Florbalista sezony 2021/22 ovládli Beneš s Krupnovou

Jaké to bude v Pixbu bez Denisy Ratajové, která odchází do Švýcarska?
Někdo řekl, že budu hrát příští rok v Pixbu? (úsměv) Ne, úplně vážně – zatím nemám smlouvu.

Máte už jasno o dalším působení?
Ne, nemám ještě žádné rozhodnutí. Jednání probíhají, takže nemám úplně deadline. Asi bych byla ráda, kdyby do konce června nebo půlky července bylo jasno. Nejsem ale už mladá juniorka, takže nikam nespěchám. Ono se to nějak vyvrbí.

Na druhou stranu, po poslední sezoně dost českých hráček do Švédska odchází. Jak vás těší tento příliv v soutěží?
Jsem moc zvědává. Jsem moc ráda, že holky ten krok udělaly a jdou zkusit švédskou ligu, protože je to opravdu něco jiného než Česko. Vidím to určitě jako pozitivní krok, držím jim palce a doufám, že se chytnou. A je to jen dobře pro reprezentaci.

​​

Obrázek