PO DOBRÉM ZAČÁTKU PŘIŠEL FINSKÝ OBRAT. BOJOVNÉ ČEŠKY PADLY

18. 6. 2021

České hráčky vstoupily do prvního zápasu po covidové odmlce dobře a vedly již o dvě branky. Pak se ale rozstřílel také soupeř, který nejprve srovnal na 2:2 a následně ve třetí třetině dokonal obrat. Finky poté svůj triumf 5:3 potvrdily trefou do prázdné klece. Odveta čeká český výběr již v sobotu od 16 hodin.

Reprezentace žen se po téměř roční odmlce postavila k zápasu. V Eerikkilä ji vyzvaly domácí finské reprezentantky, s nimiž se výběr Saschy Rhynera naposledy utkal o bronz na MS 2019 ve švýcarském Neuchatelu.

První utkání české ženské reprezentace začalo bez velkých okolků v docela svižném tempu. Dle očekávání se na obou stranách objevovaly drobné chyby, žádná však nepřinesla větší ovoce. Pak ale přišel útočný výpad Venduly Beránkové, která předložila dobrý míček na kapitánku Elišku Krupnovou. Ta ještě posunula na Michaelu Kubečkovou a Česko vedlo 1:0.

Finský výběr byl na začátku utkání v převaze a zaměstnával českou gólmanku jednou střelou za druhou. Po inkasované brance však jako by Finky ztratily tempo a už jen doháněly. Zásluhou tak zanedlouho přišel druhý český gól z dobře rozehrané standardní situace, který měla na svědomí Krupnová.

Ve druhé periodě sice soupeř srovnal skóre zápasu na 2:2, zásluhou kapitánky Krupnové však český reprezentační výběr vedl nad tím finským stále poměrem 3:2. Na samotném konci prostředního dějsvtí měla obrovskou šanci Oona Kauppiová, která dostala po krásné krosové nahrávce od své sestry míček do ideální pozice. Backhandem však minula prázdnou bránu.

Ve třetí třetině se povedlo Finkám velmi rychle vyrovnat. Češky pak přežily oslabení, vytvořily si i nějaké šance, ale ke gólu chyběly pověstné milimetry. Čtyři minuty před koncem pak v nepřehledné situaci skórovala Sara Piispaová a v poslední minutě ještě tým Suomi trefil pojistku do prázdné kasy.

5 : 3
0:22:13:0 -:-
Branky: 23. My Kippilä, 24. Sara Piispa, 42. Veera Kauppi, 56. Sara Piispa, 60. Oona Kauppi - 11. Michaela Kubečková, 16. Eliška Krupnová, 28. Eliška Krupnová

Sestava Česka: Christianová (Remešová) – Beránková, Jiráková, Plášková, Pekárková, Havlíčková, Paloncyová, Lechnerová – Ratajová, Kubečková, Krupnová – Řezáčová, Suchá, Chudá – Koníčková, Hanzlíková, Trojánková – Cholinská.

Sestava Finska: Siltanenová (Nieminenová, Vuorelová) – Mettäläová, Kippiläová, Manninenová, Westerlundová, Kylmäluomová, Virtová – Piispová, V. Kauppiová, O. Kauppiová – Kauppilová, Saariová, Rantanenová – Homiová, Höynäläová, Leinová – Niemeläová.

OHLASY PO ZÁPASE: Víme, že na ně máme, zní z kabiny po prohře