{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

ČESKÉ ŽENY BOJOVALY, FINKY ZLOMILY VÝSLEDEK VE TŘETÍ ČÁSTI

Obrázek ke článku
4. 9. 2021

Reprezentantky po úvodním výprasku od Švédek sehrály s Finkami tuhou partii. Zprvu velmi vyrovnaný zápas nakonec zlomil tým Suomi v závěrečné fázi, kdy hned pěktrát skóroval.

České hráčky se v úvodní periodě dostaly dvakrát do vedení – nejprve po utěšené ráně Elišky Krupnové z vrcholu velkého brankoviště, poté po dělovce Venduly Beránkové z levého křídla a nakonec i od Martiny Řepkové z podobné pozice. Hráčkám výběru Suomi se však pokaždé povedlo srovnat.

„Tak jak vypadala první třetina, jsme si představovaly, že s nimi budeme hrát určitě 60 minut. Bohužel od poloviny zápasu už jsme byly zase horším soupeřem,” mrzí Hanu Koníčkovou, která se posunula až do první lajny. „Mně se hrálo moc dobře, protože samozřejmě mám kolem sebe velmi zkušené hráčky, které jsou velmi silné na míčku a pokud jsme se dobře doplňovaly, pak je to jedině dobře,” těší ji.

Ve druhé části měly více ze hry severské hráčky, které to také potvrdily a po parádní kombinaci získaly těsné vedení, které poté na startu třetí periody ještě navýšily. Naději na srovnání dala Češku Hana Koníčková, ale výběr Suomi následně dokázal ještě čtyřikrát uštknout. „Je to skvělé, já mám ráda Finsko jako zemi a mám tam ráda i lidi a vždycky se mi proti nim hraje dobře,” raduje se z branky.

Turnaj zakončí svěřenkyně Saschy Rhynera v neděli proti domácímu Švýcarsku. „Chtěly bychom si určitě sáhnout na vítězství, abychom po tomhle turnaji nešly úplně s hlavami dolů, protože to sebevědomí zatím nemáme veliké a ani ten herní projev není úplně to, co se od nás očekává,” říká před posledním duelem.


9 : 4
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:31:05:1 -:-
Branky: 4. Veera Kauppi, 14. Alisa Pöllänen, 20. Sara Piispa, 31. Alisa Pöllänen, 44. Kristiina Kauppila, 50. Veera Kauppi, 54. Ella Sundström, 59. Oona Kauppi, 60. Veera Kauppi - 3. Eliška Krupnová, 11. Vendula Beránková, 17. Martina Řepková, 49. Hana Koníčková


Sestava Česka: Christianová (Remešová) – Beránková, Jiráková, Šupáková, Paloncyová, Pekárková, Planková, Hanzlíková – Ratajová, Krupnová, Husková – Plášková, Suchá, Řepková – Koníčková, Kotzurová, Cholinská.

ONLINE | VIDEO

​​

Obrázek