{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

POZICI ASISTENTA U ŽENSKÉ REPREZENTACE PŘEVEZME JAKUB ROBENEK

Obrázek ke článku
27. 2. 2018

Nový trenér florbalového národního týmu žen Sascha Rhyner sestavuje svůj realizační tým. Asistentem se stane Jakub Robenek, který dlouhodobě působí v roli hlavního trenéra u ženského týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V kariéře sedmadvacetiletého trenéra se jedná o první protnutí cest s českou reprezentací.

Ženská elitní složka FBC Ostrava pod vedením Jakuba Robenka stoupá vzhůru. Zatímco v sezóně 2013/2014 bojoval celek o záchranu extraligové příslušnosti, po osmém a šestém místě z následujících let překvapil v dosud posledním play-off sezóny 2016/2017. Tehdy otočil téměř prohranou čtvrtfinálovou sérii s Bohemians ze stavu 0:3 na 4:3 a postoupil do semifinále. Čtvrtá příčka patří ostravskému celku i v právě končící základní části před blížícím se play-off.

Povolání k ženskému národnímu týmu tak může znamenat další stupeň svědčící o postupné cestě ostravského celku nahoru, což potvrzuje i sám Robenek: „Mám velkou radost, že jsem byl osloven a že touto cestou budu moct reprezentovat Českou republiku. Je to pro mě velká výzva, na kterou se moc těším. Jedná se o další krok v mé trenérské kariéře a také je to jistá forma odměny za práci, kterou společně s ostatními v FBC Ostrava děláme.“

Obrázek