{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PROSTŘEDÍ JE SKVĚLÉ. SKUPINA BUDE TĚŽKÁ, HLÁSÍ RHYNER Z FINSKA

Obrázek ke článku
18. 6. 2021

Ženská reprezentace se chystá na první přípravný zápas s Finskem. Trenér Sascha Rhyner si soustředění v Eerikkilä pochvaluje. Zároveň také okomentoval los světového šampionátu, který se bude konat na přelomu listopadu a prosince ve švédské Uppsale.

Od čtvrtečního odpoledne jsou české ženy ve Finsku, kde se po dlouhé pauze opět oddávají plné přípravě na nadcházející šampionát. 

„Naposledy jsme se viděli skoro před deseti měsíci a za jiných okolností. Nyní je skvělé, že můžeme poprvé od MS v roce 2019 za hranice. Tady v Eerikkilä je moc hezké prostředí a krásné okolí. I tady ve Skandinávii už začíná léto, takže i po této stránce je to fajn. Ale jsme tu od toho, abychom se soustředili na náš výkon,” kvituje přípravu v zemi tísců jezer Rhyner.

„Tím, že můžeme do zahraničí, to konečně vypadá víc jako národní tým, než když jsme jen trénovali po halách v Česku. Věřím, že i hráčky si to užívají,” dodává vzápětí.

Přímo v Eerikkilä ale postrádá Martinu Řepkovou, která na poslední chvíli z nominace vypadla. „Měla ráno před odletem nějaké zdravotní problémy, proto nakonec zůstala v Česku. Uvidíme v průběhu týdne, zda bude k dispozici alespoň na kemp v Hostivici,” okomentoval Rhyner.

ČTĚTE TAKÉ: První den v Eerikkilä. V čem reprezentaci prospěla pauza?

Už v pátek od 16.00 čeká na jeho svěřenkyně první měření s Finskem, další klání je naplánované o den později. „Oba zápasy i kemp jsou pro nás důležité. Máme po té dlouhé době několik otazníků, které chceme zdopovědět, abychom mohli poté finalizovat přípravu směrem k mistrovství světa. Chceme si i oťukat Finky, jak hrají, jak reagují a jak budeme reagovat po té pauze my,” říká směrem k prvním ostrým prověrkám.

Oba zápasy budete moci sledovat živě. Oficiální stream poběží na YouTube kanálu finské reprezentace, připraven bude i tradiční online přenos.


Los mistrovství světa žen. Kdy budou hrát Česky?

V pátek 18. června bylo také rozlosované MS žen. Česká republika má ve skupině Švýcarsko, Lotyšsko a Polsko. Na hráčky ze země helvetského kříže narazí Rhynerovy svěřenkyně hned v prvním zápase, skupinu pak zakončí proti Lotyšsku.

Co k rozlosování říká sám lodivod české střídačky? „Zajímavý los. V úvodním zápase máme Švýcarsko, poté máme den volna a zápas v sedm, načež další den hrajeme hned v jednu. Čili mezi zápasy s Polskem a Lotyšskem nebudeme mít ani celý den pauzu. Bude to náročné, ale nedá se s tím nic dělat a věřím, že se s tím popereme.”

Zápasy českého týmu ve skupině:

27. listopadu, 19.30 Česko – Švýcarsko

29. listopadu, 19.00 Česko – Lotyšsko

30. listopadu, 13.00 Česko – Polsko


Kompletní rozpis MS žen naleznete ►ZDE.

​​

Obrázek