{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PRVNÍ DEN V EERIKKILÄ. V ČEM REPREZENTACI PROSPĚLA PAUZA?

Obrázek ke článku
18. 6. 2021

Ženská reprezentace dorazila ve čtvrtek do finského Eerikkilä. Hned po příjezdu absolvovaly svěřenkyně Saschy Rhynnera trénink. V pátek odpoledne je pak čeká zápas s Finkami. Jak vypadal příjezd do země tisíců jezer a co říká k prvnímu dni obránkyně Hana Koníčková?

Od posledního zápasu ženské reprezentace uteklo mnoho vody v řece a vyšla řada pozitivních testů. Ve Finsku na Češky čeká první z několika kroků, které povedou až k listopadovému MS žen ve švédské Uppsale. 

„Moc jsem se těšila. Myslím si, že nám ta pauza trochu i prospěla, protože týmový spirit je po té době větší. Máme lepší soustředění na to, co po nás trenéři vyžadují. Doufáme, že toho využijeme,” věří Koníčková, která působí ve švýcarském Winterthuru.

Jaké bylo setkání hráček s trenérem Rhynerem po takové době? „Jako vždycky hodně pozitivní a emotivní. Bylo na něm vidět, že je připravený. Dodalo nám to hodně sebevědomí do prvního tréninku,” kvituje.

S reprezentací Finska se český národní tým žen utkal naposledy na světovém šampioníátu v roce 2019, kdy se s výběrem „Suomi” popral o bronzové medaile. „Oba týmy prošly nějakou obměnou, takže si myslím, že Finky do sestavy zařadí i hráčky, které neznáme. Náš trenér má ale připravené prvky, které chce do naší hry dostat. Bude záležet na tom, jak ony na to budou reagovat,” připomíná Koníčková.

Podívejte se, jak vypadal příjezd a první trénink:

​​

Obrázek