{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


REALIZAČNÍ TÝM ŽENSKÉ REPREZENTACE DOPLNILI NETREFA S FIBIGEREM

Obrázek ke článku
25. 5. 2022

Výkonný výbor Českého florbalu vzal na svém poslední zasedaní na vědomí doplnění realizačního týmu reprezentace žen. Na postu asistenta trenéra bude nově společně s Kati Etelääpäovou působit Lukáš Netrefa (na úvodní fotce), pozici trenéra gólmanů zastane Tomáš Fibiger.

„Potřebuji k sobě lidi, o nichž vím, že nám vzájemná spolupráce funguje a jimž věřím. S Lukym máme spolupráci vyzkoušenou dlouhodobě. Vnímám, jak čte hru, jak na ní dokáže reagovat a jak o florbale přemýšlí. Vím, že to je velký přínos. Potřebujeme někoho, kdo bude dávat feedback z tribuny a kdo dokáže hru zanalyzovat z nadhledu. Už teď na soustředění bylo vidět, že to klape. Navíc, Luky je skvěle technicky zdatný, což je perfektní pro všechny videorozbory a analýzy,” těší hlavního trenéra Lukáše Procházku. 

22letý kouč působil dvě sezony po Procházkově boku v extraligovém Chodově, v ročníku 2019/20 vedl Tigers Jižní Město. „Rád bych poděkoval Lukášovi za důvěru a za oslovení. Mám velké štěstí, kterému jdu neustále naproti a je pro mě naprosto skvělé, že se můžu dostat tak blízko k mezinárodní úrovni. Jsem za to strašně rád. Od té doby, co jsem se rozhodl, že se budu věnovat trénování ženské reprezentace, tak jsem po časové stránce trochu v raketě, ale tohle jsem chtěl. Věřím si na to. Vím, že v té roli, ve které mám fungovat, jsem silný,” věří Netrefa.

Základy jsou velmi dobré, shodují se Procházka a Eteläpääová

Jaká bude jeho role? „Budu fungovat jednak jako videokouč, ale také budu pomáhat s tréninkovým plánem, evidencí. V rámci videa chci pracovat se speciálními animacemi a posouvat ty věci, které děláme běžně, na vizuálně lepší level,” popisuje Netrefa, který bude těžit i ze svých hráčských zkušeností. Není to totiž tak dávno, co působil jako hráč v juniorském národním týmu. „Je to pro mě lepší. Vím, že z toho teď těžím. Většinu z toho, co se tu děje, jsem si zažil, takže to pro mě není úplně nové, ale baví mě to díky trénování ještě o kousek víc,” dodává. 

Brankářky bude mít na starosti Fibiger, který již spolupracuje s národním týmem juniorů. „Některé věci ale konzultujeme i s Romanem Vítkem, takže ten úplně neztrácí kontakt s ženským nároďákem. Tomáš bude na většině akcí fyzicky a bude i garantovat podporu pro gólmanky, různorodá cvičení a nadstavbu pro ně v rámci tréninků,” vysvětluje Procházka, který bude chtít svůj realizační tým ještě doplnit o kondičního trenéra.

 

Poprvé se kompletní tým sešel o uplynulém víkendu na kempu v Řepích. „Chtěl bych ještě jednou poděkovat nejen realizačnímu týmu, ale i holkám, protože jsme odvedli opravdu velký kus práce. Všichni fungovali tak, jak mají, a prakticky se neobjevily žádné trable. Pokud takto budeme pokračovat dál, tak to bude skvělé,” komentuje čerstvý kouč Procházka. 

„Potkali jsme se předem a nastavili jsme si zodpovědnosti za jednotlivé aspekty, které jsme pak v průběhu kempu konzultovali a ladili jen detaily. V realizačním týmu jsou lidé, kteří mají zkušenosti, ví, co holky potřebují a jakým způsobem mají fungovat. Myslím si, že si to sedlo jak tréninkově a týmově, tak i v rámci realizáku, úplně skvěle. Sice se ještě poznáváme, ale vše fungovalo na 100 %, a to je nejdůležitější,” hodnotí Procházka fungování realizačního týmu po první společné akci. 

​​

Obrázek