{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


REPREZENTACE ŽEN VYRAZÍ V ZÁŘÍ DO FINSKA

Obrázek ke článku
13. 8. 2019

Ještě před zahájením nejvyšší soutěže žen, která odstartuje v polovině září, vyrazí národní tým žen pod vedením Saschy Rhynera do Finska na turnaj tří zemí. Během dvou dnů se utká se Švýcarskem a Finskem, tedy týmy, s nimiž už tradičně na mistrovství světa Češky bojují o medaile. Půjde o dvě z posledních pěti mezinárodních zápasů před blížícím se šampionátem ve švýcarském Neuchâtelu. Jaký tým s sebou trenér Rhyner bere a s čím se bude reprezentace na turnaji vypořádávat?

Jak probíhal výběr hráček pro turnaj tří zemí? Jaké hráčky s sebou do Finska berete i s ohledem na blížící se šampionát?
Máme na paměti, že výběr hráček na mistrovství je velmi důležitý, a to především proto, že dvacet nejlepších hráček nemusí dohromady vytvořit ten nejlepší tým. Hledáme také rovnováhu mezi hráčkami hrajícími doleva a doprava, potřebujeme energické hráčky. Nesmí chybět ani zkušenost stejně jako hráčky, které jsou fyzicky připravené na výzvu, kterou jsou mezinárodní zápasy a především Mistrovství světa, navíc s takovým rozpisem utkání, jaký nás tam čeká.

Co bude ve Finsku pro reprezentaci největší výzvou?
Zápasy ve Finsku jsou těsně před startem ligy a bude náročné naladit se na reprezentační vlnu, když jste uprostřed mezi klubovou přípravou a startem Extraligy žen. Další věcí je, že na sebe budeme mít málo času. Sami jsme se ale snažili udělat tuto akci co nejkratší, abychom hráčkám ušetřili jeden den dovolené – rok mistrovství světa je vzhledem ke kvalifikaci, soustředěním a přípravným zápasům velmi náročný na čas. Ale přesto všechno bude naším cílem hrát atraktivní florbal a uhrát dobré výsledky proti dvěma favoritům blížícího se světového šampionátu.

Jaká jsou vaše osobní očekávání?
Pohledem realizačního týmu očekáváme odpovědi směrem k věcem, které děláme a které bude třeba doladit v průběhu domácího EFT a následujícího mistrovství světa. DO šampionátu nám zbývá pět zápasů a hodláme pokračovat v budování struktury, kterou se nám dosud podařilo vytvořit. Zaznamenali jsme pár pěkných výsledků, ale ty se na šampionátu nepočítají. Musíme začít dělat dobré výsledky pokaždé. Na druhou stranu nám dosavadní dobré výsledky dodávají sebedůvěru a pevně věřím, že budou i nadále posilovat naše odhodlání.

Program reprezentace žen na turnaji ve Finsku
Sobota 7. září

14:30 (13:30 SEČL) Česko - Švýcarsko

Neděle 8. září

11:30 (10:30 SEČL) Česko - Finsko

Nominace reprezentace žen na turnaji ve Finsku
Brankářky:

Kristýna Horňáková, Panthers Praha
Nikola Příleská, 1. SC Vítkovice

Obránkyně:

Vendula Beránková, Tigers Jižní Město
Nela Jiráková, Florbal Chodov
Hana Koníčková, Kloten-Dietlikon Jets (SUI)
Denisa Kotzurová, FBC Ostrava
Kamila Paloncyová, 1. SC Vítkovice
Ivana Šupáková, 1. SC Vítkovice
Gabriela Tožičková, Florbal Chodov

Útočnice:

Adéla Bočanová, FbŠ Bohemians
Veronika Enenkelová, 1. SC Vítkovice
Tereza Hanzlíková, Florbal Chodov
Nela Kapcová, FBC Ostrava
Eliška Krupnová, Pixbo Wallenstam IBK (SWE)
Natálie Martináková, Kloten-Dietlikon Jets (SUI)
Michaela Mlejnková, FBC Ostrava
Magdaléna Plášková, Florbal Chodov
Denisa Ratajová, Pixbo Wallenstam IBK (SWE)
Martina Řepková, Florbal Chodov
Tereza Urbánková, FBC Malmö (SWE)

Obrázek