{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

REPREZENTACI ČEKÁ ÚVOD EFT: ŽENY I JUNIORKY VYZVOU ŠVÉDSKO

Obrázek ke článku
8. 11. 2018

Další mezinárodní prověrka je tady. Národní týmy žen a juniorek se představí na turnaji Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchâtelu. Do akce vstoupí obě družstva v pátek proti Švédkám, které jsou úřadujícími mistryněmi světa obou kategorií.

Ženy dosud odehrály se Švédskem v rámci EFT dvacet zápasů. Ani jednou však nedosáhly na výhru. Nejlepším výsledkem se stala remíza, ve zbývajících duelech pak Češky utrpěly 19 porážek. Dlouhodobá bilance proto není vůbec příznivá a ani tentokrát nebude náš výběr favoritem.

Podobně vycházejí ze vzájemného porovnání i juniorky. Z deseti utkání na EFT podlehly seveřankám hned devětkrát. Také pro mladé hráčky je historickým maximem jediné střetnutí, kdy vybojovaly nerozhodné skóre.

Oba reprezentační týmy přicestovaly do dějiště turnaje ve čtvrtek odpoledne. Následně absolvovaly i tréninky, na nichž si vyzkoušely základní herní schémata pro páteční zápasy. Florbalistky žen vedené Saschou Rhynerem a juniorky pod taktovkou Tomáše Martiníka by tak měly být na úvod EFT dobře připraveny.

Jako první naskočí do utkání družstvo juniorek, jehož duel startuje v 11 hodin. Ženy poté navážou svým soubojem od 17.00. Kromě toho však proběhnou ještě měření sil mezi domácími Švýcarkami a Finkami (juniorky ve 14.00, ženy ve 20.00). Kompletní program turnaje v Neuchâtelu bude hostit Halle de sport de La Riveraine.

Program 1. dne Euro Floorball Tour 2018 – juniorky a ženy

11.00   Česko U19 – Švédsko U19

14.00   Švýcarsko U19 – Finsko U19

17.00   Česko – Švédsko

20.00   Švýcarsko – Finsko

Obrázek