{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SASCHA RHYNER POKRAČUJE V ROLI HLAVNÍHO TRENÉRA REPREZENTACE ŽEN

Obrázek ke článku
18. 12. 2019

Po skončení 12. mistrovství světa žen se v úterý 17. prosince sešel na svém pravidelném jednání Výkonný výbor Českého florbalu. Kromě jiného se zabýval i prvním hodnocením uplynulého šampionátu žen v Neuchâtelu.

Již na listopadovém jednání se Výkonný výbor předběžně rozhodl pověřit vedením ženského národního týmu i pro další cyklus Saschu Rhynera, který také vyjádřil zájem pokračovat v této pozici. Výkonný výbor při potvrzení svého rozhodnutí o Saschu Rhynera vzal do úvahy výkony týmu v uplynulém období, současně i vystupování a hru týmu na světovém šampionátu, přestože výsledkový cíl v podobě medaile splněn nebyl.

Výkonný výbor ocenil velký progres výkonů ženského národního týmu v posledních dvou letech a věří v zúročení zkušeností z uplynulého cyklu i samotného Mistrovství světa v dalším rozvoji úrovně hry i výsledku reprezentace žen. Sascha Rhyner bude mít kontrakt do následujícího MS 2021 ve Švédsku a v následujících týdnech s ním bude vedeno jednání o finální podobě realizačního týmu pro toto období.

„Sascha Rhyner udělal za dva roky s týmem obrovskou práci. Výkony, které reprezentace předváděla jak v době přípravy, tak na samotném Mistrovství světa byl výborné a i vzhledem k Saschově zájmu bylo pro nás pokračování spolupráce s ním jasně preferovanou variantou,“ komentoval pokračování spolupráce Filip Šuman prezident Českého florbalu

„Během MS jsem měl osobně možnost poznat fungování nejen Sashy Rhynera, ale také celého realizačního týmu. Jsem přesvědčen o tom, že Sascha a tento realizační tým může ženskou národní reprezentaci posunout ještě dál,“potvrdil rozhodnutí Výkonného výboru Václav Culka, předseda komise reprezentace.  

„S českým týmem se mi celé dva roky pracovalo výborně. Věřím, že i průběžné výsledky prokazovaly růst kvality celého týmu. Samozřejmě jsem věřil v úspěšnější výsledek na samotném Mistrovství světa. Jsem pyšný na holky, jakým způsobem šampionát odehrály, a věřím, že národní tým má velký potenciál k dalšímu posunu. Vážím si důvěry ze strany Českého florbalu a těším se na další dva roky společné práce,“ řekl k prodloužení spolupráce Sascha Rhyner.

Obrázek