{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SASCHA RHYNER PŘED EFT: JSME MLADÝ TÝM S ŘADOU ZKUŠENOSTÍ – TO JE SKVĚLÁ KOMBINACE

Obrázek ke článku
15. 10. 2019

Sascha Rhyner působil v minulém reprezentačním cyklu u národního týmu žen v roli asistenta Miroslava Janovského a zúčastnil se šampionátu v Bratislavě v roce 2017. V dubnu následujícího roku převzal tým už jako hlavní trenér a absolvoval s ním jedno jarní a jedno podzimní EFT, jeden domácí a jeden venkovní mezinárodní turnaj a především úspěšnou kvalifikaci letos v únoru. Na Euro Floorball Tour do Prahy se podle svých slov nejvíce těší na to, že bude reprezentace žen včetně realizačního týmu opět pohromadě.

Je podle vás domácí prostředí pro český tým výhodou?
Je velmi zajímavé hrát před vlastními fanoušky a Podvinný Mlýn je pro to skvělé zázemí. Zároveň je příjemné, když znáte prostředí. Náš hotel je velmi blízko, a když bude vyhovující počasí, můžeme jít do haly pěšky. Nicméně náš největší úkol bude doladit naši hru před šampionátem ve Švýcarsku – především hru s míčkem. Ve Finsku jsme dělali příliš mnoho omylů, a tudíž jsme si nemohli vytvořit tolik šancí proti těmto soupeřům jako dřív.

V hale na Podvinném Mlýně se českému týmu v minulosti dařilo, v roce 2008 zde poprvé remizoval se Švédskem, v roce 2014 porazil Finsko a Švýcarsko. Vytváří to na vás tlak?
Ne. Tyto momenty se nedají srovnávat. Byly to jiné časy a jiné týmy. A musíme také pamatovat na to, že i kdybychom vyhráli na Euro Floorball Tour všechny tři zápasy, je to mistrovství světa, které se počítá a které rozhodne o tom, zda tento cyklus bude považován za úspěšný nebo ne – alespoň z venku. A to je stejné pro všechny čtyři země. O dvouleté práci rozhodne víceméně jediný zápas. To je možná tlak, který by se dal pocítit. Ale stejně: my chceme dobrý výsledek v každém zápase, který hrajeme.

Jaké jsou silné stránky české reprezentace žen?
Máme velmi silnou první formaci a myslím, že všichni vědí, co tím myslím (je sestavena především z hráček hrajících ve švédské SSL – Eliška Krupnová, Denisa Ratajová a Tereza Urbánková – pozn. red.). A také další formace jsou velmi konkurenceschopné. Mladé hráčky se nebojí hrát s míčkem a vytvářet svou vlastní hru. Jsme poměrně mladý tým, ale zároveň máme docela dost zkušeností – a to je skvělá kombinace.

Na co se těšíte z turnaje nejvíce?
Jsou to poslední zápasy před šampionátem ve Švýcarsku. Ale především se opět těším na to, že budeme spolu pohromadě, a to jak s hráčkami, tak i realizačním týmem.

Plánujete vy sám nebo i v rámci týmu navštívit utkání české juniorské reprezentace?
Nejsem si jistý, kolik nám toho program dovolí, ale rád bych juniorky viděl hrát. Vedou si velmi dobře, Tomáš (Martiník, hlavní trenér reprezentace juniorek – pozn. red.) a jeho tým odvádí dobrou práci, ze které těží i reprezentace žen. Pokud bude jen trochu možnost, samozřejmě tam budeme a budeme holkám fandit. Češky do toho!

Obrázek