​​​​

SEVERSKÉ DERBY PRO ŠVÉDSKO

19. 10. 2019

Poslední duel druhého dne EFT skončil vítězstvím Švédska. Utkání, které se rozhodlo již během první třetiny, ve které padlo dohromady osm branek, nakonec skončilo 6:4 pro poslední mistryně světa. Diváci mohli vidět nejlepší hráčky, vlastní gól, ale i několik tyček.

Švédky do utkání vlétly tak, jak nejlépe mohly a v úvodu nedávaly Finkám šanci. Po dvou brankách z hokejky Ellen Rasmussen a zásahu Cornelie Fjellstedt, si Finky musely vybrat oddechový čas. Následovalo gólové přetahování obou týmů. Po úniku se prosadila Veera Kauppi, Švédky si však vzápětí vynutily finský vlastní gól. Šťastná branka posléze přišla i na druhé straně, když si švédská brankářka srazila míček za vlastní záda, poté znovu udeřily Švédky. Ukazatel skóre se zastavil až na stavu 6:2 pro Švédsko.

Krátce po začátku druhé části nastřelila Johanna Hultgren tyčku, další obrovskou šanci neproměnila Emelie Wibrom. Finky následně zahrály v malém brankovišti a Švédky tedy získaly možnost trestného střílení. Tiltu Siltanen svou branku ale proti Lise Carlsson ubránila. Poté oba týmy na chvíli zvolnily, načež následovala další tyčka finského výběru a v protiútoku obrovská šance Švédska. Jediný gól třetiny zaznamenala Suvi Hämäläinen, která využila chybu ve švédské rozehrávce a zakončovala do odkryté branky. V úplném závěru si Švédky vynutily finský faul, který se přenesl do poslední třetiny.

Ani přesilová hra další švédský zásah nenabídla a zůstala nevyužita. Třetí část celkově ukázala nejpoklidnější obraz hry, byť si oba týmy dokázaly dál tvořit šance. Nejdříve nastřelily tyčku Švédky, krátce po nich i Finky, které ale odražený míček od brankové kontrukce dokázaly dostat za brankovou čáru a Oona Kauppi snížila na 4:6. Švédky si nechtěly nechat utkání ještě více zdramatizovat a nic dalšího Finkám nepovolily ani během hry bez brankářky. Finský tým nakonec podlehl švédským soupeřkám 4:6.

Poslední zápas čeká Švédsko v neděli, kdy se od 17:15 utká s českou reprezentací.