{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

STARÝ ZNÁMÝ SOUPEŘ. ČEŠKY SE O BRONZ UTKAJÍ SE ŠVÝCARSKEM

Obrázek ke článku
9. 12. 2017

České reprezentantky se popáté v řadě utkají o bronzovou medaili. A počtvrté to bude se Švýcarkami. Do sbírky cenných kovů ze světových šampionátů by mohly přidat už 11 medaili, pro ženskou složku však teprve druhý zářez. Na šest let starý bronzový triumf pamatuje ze současného kádru hned šest hráček. 

České reprezentantky na výhru nad Švýcarskem na mistrovství světa čekají právě od osudného bronzového utkání z prosince 2011. Před měsícem ale v rámci EuroFloorball Tour zvítězily na nájezdy 6:5.


“Proti Švédkám jsme dobře bránily. Od toho se určitě můžeme odrazit do utkání proti Švýcarkám,” vyhlížela po neúspěšném semifinále poslední utkání na šampionátu Dominika Kubišová. “Prostě musíme dát více gólů,” dodala.


První a prozatím poslední bronzovou medaili pro ženskou reprezentaci pamatuje šestice hráček: Billá, Bočanová, Christianová, Koníčková, Krupnová a Urbánková. Zajímavý příběh by dopsala asistentka trenéra Janovského, Lenka Bartošová.


Dlouholetá opora zadních řad reprezentace, která oblékla reprezentační dres na MS v roce 2001, se jako hráčka nikdy nedočkala medaile. Pro český florbal ale pomohla získat cenný kov z juniorského šampionátu 2014. Už podruhé za sebou zažije na lavičce ženské reprezentace boj o bronzovou medaili. Střetnutí se Švýcarskem v Tampere 2015 skončilo 4:5 ve prospěch soupeřek.


Švýcarská reprezentace má ze statistického pohledu dlouhodobě navrch. Ze 40 vzájemných utkání mají Češky bilanci 5-1-4-1-29. Tedy pět výher, jedno vítězství v prodloužení, 4 remízy, 1 prohru v prodloužení a pak dalších 29 hořkých porážek. Ta vůbec nejbolestivější přišla v zápase o bronzové medaile na domácím šampionátu v Brně před čtyřmi lety.


Další kapitolu vzájemných střetnutí napíší Češky se Švýcarkami v sobotu. Sledovat ji můžete od 14 hodin na ČT2.

Obrázek