​​​​

ŠVÉDKY SI PORADILY S REPREZENTACÍ ŠVÝCARSKA

18. 10. 2019

Třetí utkání na programu Euro Floorball Tour 2019 nabídlo zápas Švédska a Švýcarska. Úřadující mistryně dominovaly v první části, během druhé třetiny se ale švýcarský tým dotáhl. Švédky suvérénně zvládly také úvod třetí části a byť se Švýcarky ještě snažily soupeřky dohnat, švédský tým utkání ovládl.

První třetina byla v jasné režii švédských hráček, které se poprvé prosadily již během prvních sekund. Nejprve skórovala Moa Gustafsson, po ní se prosadily i Emelie Wibron a střelou z pozice obránce Lisa Carlsson. Švédky tak pohodlně vedly 3:0.

Corin Rüttimann po utkání řekla: „Měly jsme dost problémů během první třetiny, nevím proč, asi jsme v hlavách nebyli připravené, ale o první přestávce jsme si toho hodně řekly v šatně a začátek druhé třetiny tak byl mnohem lepší a dokázaly jsme dokonce vyrovnat na 3:3 a donutit Švédky k timeoutu.“ A tato slova přesně mapují úvodní minuty druhé části. Za švýcarský tým skórovaly Margit Scheidegger a dvakrát právě Corin Rüttimann. Po švédském oddychovém času ale Švédky znovu začaly tlačit a to vyústilo v přesilové hry. Při jedné z nich se trefila Johanna Hultgren a vrátila Švédsku vedení.

Do poslední třetiny Švédky doslova vlétly a zanedlouho si vytvořily takový náskok, který jim vydržel do úplného konce utkání. Švýcarky už pouze korigovaly a tento duel tak skončil vítězstvím 7:5 pro Švédsko.

V příštím utkání se švýcarský celek utká s Českem a o důležitosti tohoto zápasu ví i Corin: „Od dalšího zápasu očekávám nesmírně tuhý boj, protože Češky se v posledních letech velmi zlepšují a my jsme dnes udělali řadu chyb, které Švédky dokázaly potrestat, to musíme zlepšit.“

7 : 5
3:01:33:2 -:-
Branky: 1. Moa Gustafsson, 4. Emelie Wibron, 15. Lisa Carlsson, 36. Johanna Hultgren, 42. Cornelia Fjellstedt, 44. Johanna Hultgren, 46. Moa Gustafsson - 30. Corin Rüttimann, 31. Margrit Scheidegger, 33. Corin Rüttimann, 55. Katrin Zwinggi, 56. Corin Rüttimann